astra f ( x16xel ) motor modifiyesi yardım! (emme manifoldu)

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yapılır niye yapılmasın.

saglam bi usta 1. şart
2. şart 4-5 milyar cash;).
3. büyük bir şans.

sonuc ya hüsran yaa motor cıldırması:)

kaç bar basarsan
ama 0.5 gibi bir turbo +25 hp değer demektir......

burak10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese tekrar selam, forum kirliliği yaratmayayim diye tekrar buraya yazıyorum. bir tane 95 model sfi gsi buldum. pazarlık yapacağız yakın zamanda. araç siyah. hor kullanılmamış ancak 1 kaç ufak tefek sorunu var.

egr valfi temizlenecek,yada iptal edilecek.
yağmurlu havalarda abs çalışmıyor.
keyfe keder 4 lastik.
tc tuşu yok.
aks lalelerinde sorun var.
araç içinde 1-2 çok ufak kozmetik hatalar düzeltilecek.
benim tahminim 4 amartisör değişecek(patlak değil)
arkada torsiyon var yanılmıyorsam. arka taraf önden biraz alçakta duruyor o ayarlanacak.
baskı balata kesin değişecek.

aracın motor şanzıman sorunsuz.şaseye şirayet eden kazası yok,tavan hariç 3-4 yerde boya var. bence dışı önemli değil.araba orta yaşlı bir abimizde.daha önceki sahibide orta yaşlıymış.gençlerin eline yeni düşecek:D
motorda 1kaç müşür değişmiş.sıfır orjinalleri takılmış.arabanın alt takımda rot başı vs gibi parçalar yenilenmiş ve ön arka rot ayarı yapılmış.bide aracın kaskosu devam ettirilmiş. bu çok önemli avantaj.

arabada ekstra sunroof var.siyah renk kilometresi tam hatırlamıyorum ama 200binin altında bir rakamdı. aracı alırsak küçük miktarında ödeme kolaylığı sağlayacak.bu yüzden kafama yattı gibi. sizce bu araba ne kadar eder? fiyat konusunda yardım bekliyorum sizden. birde sfi alırken nelere dikkat edilmeli? neresine kesin baktırmalıyım? pahalı ve sık bozulan parçaları neler kısaca yazarmısınız? cevaplarınızı bekliyorum dostlar:)

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında sen verilen fiyatı buraya yazıp bizim onu konuşmamız lazım ama neyse...

dediğin gibiyse ben 10 liradan fazla vermem.
2-3 rahat rahat yer 12-13 te zaten arabanın edecegi...

burak10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında sen verilen fiyatı buraya yazıp bizim onu konuşmamız lazım ama neyse...

dediğin gibiyse ben 10 liradan fazla vermem.
2-3 rahat rahat yer 12-13 te zaten arabanın edecegi...

bizim araba işi karışık dostum,adamla fiyat konuşmadık daha ama alacak verecekten 1 yol bulacaz.205gti vardı bizde sattık kolay satılan 1 araba alalım dedik.broadway aldık.şimdi onu satacaz. şahsen benim aklımdanda 10 geçiyordu.ama bakalım adam kabul edecekmi. hatta bana sordu ederi ne die ben 10 dedim.ama ben 9 veriyoruz dicem.illaki kabul etmeyecek. 10 dicek 9500 verim falan derken 10a biter heralde. 2-3 milyar çok diilmi yaa:( parça fiyatları ne alemde dostum biliyormusun?

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hangi parçanın fiyatını soruyorsun hangisini veriyim...

hayırlısı neyse o olsun....
sanada kolay gelsin...

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence alma...Bilmediğin o kadar çok masrafı çıkıyor ki...

Zaten metal yorgunu..en temizinde bile klasik masraflar var;

oksijen sensörü, debimetre, yakıt pompası, baskı balata, kaloraifer radyatörü, ön düzen..bu parçalar şimdiye kadar değişmediyse..illaki sen de iken değişmesi gerekecektir..ve hepsi maliyetli parçalar...

burak10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar, herkese tşkler yanıt için. bugün astrayı test ettim. 0-100 9sn çıktı.(sıfırdan 105km çıktım kadran hatası olur die,9.05 çıktı)açık hava filtresi vardı.sadece. 1saniyelik kayıbı baskı balataya bağlıyorum.debriyaj tabiri caizse kamyonunkinden sert.bizim opeldede aynı durum vardı.değiştirdik kuş gibi olmuştu.ve performans muazzam...
bu arada motor 250bindeymiş ya:( ama arkadan duman atma vs yok.bu arabayı en az 3 sene binmek için alıyorum.şöyle söyleyim: alt takımdan birçok parça değişmiş, sensörlerden 4-5 tanesi değişmiş.ama yine tutuncu lamba yanıyor. sol tekerleğin abs sinde sorun var. sol taraf kayıyor. onun dışında motorda bir bilye ses yapıyor.

gsi bende tutku, sene 95 de babama demiştim alalım die. aileyiz die almamıştı. şu an 1.6 sedan f var. ogün bugündür 2 araba istiyorum. 1tane gsi 1tane 106gti. 106 yerine kısmet 205gti aldık, hevesim geçti. pejomu? allah korusun bir daha:( parça desen yok,hatta arkadaşımda 106gti vardı en basitinden cam fitilini bulamadık:( (adanada yaşıyorum)

uzatmadan tekrar yazıyorum, büyük kazası yok arabanın.ztn küçük kaza önemli değil benim için. ücretin bir kısmına vade yapacak. yukarıdaki arkadaş 2bin harcarsın demiş. ben tüple birlikte 4bine razıyım. ilk başta bakımlarını yapacağız,seneye tüp taktıracağız. tüpü uzun yolda kullanma kararı aldık.zaten 2 ortak alacağız. masraflar yarı yarıya devrinide almicaz,yada seneye alacağız. değerli yorumlarınızı bekliyorum. saygılar tşkler:)

burak10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hangi parçanın fiyatını soruyorsun hangisini veriyim...

hayırlısı neyse o olsun....
sanada kolay gelsin...
dostum haklısın, arabayı alırsak eğer tanıdık opel servisi var,oraya götürüp bütün eksiklerini liste yapıp sorarım size...