2. EL PİYASASI NE DURUMDA ? YARDIM PLS...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bahto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar uzun zaman oldu hala araç bakmaktayım.. birçok yorum okudum 2014 yılının başından itibaren sıfır fiyatlarına gelen zamlardan ötürü 2. el uçacak diyenler filan oldu, elinizi çabuk tutun yaza kalmayın diyenler epeyce fazlaydı, benim sıkıntım şu : başta sahibinden olmak üzere bir kaç ilan sitesini surekli takip etmekteyim ama malesef kendi bakmş oldugum 1.4 t cosmo 2012 sonrası araç için kafamda ortalama bi rakam çıkartamadım.. zaten topu topu 15 - 20 ilan var ilan sahipleri ya araçlarını tanıyamamışlar ya hileye başvuruolar her 2 durumda da bol keseden sallıyorlar gülüyorum resmen. sizden ricam ilgilenenler varsa yazmş olduğum araç için son durum ve gidişat nedir fikir edinmek istiyorum.. saygılar.

gogoank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 2. EL PİYASASI NE DURUMDA ? YARDIM PLS...

ikinci elde 5-10 bin km de olan araçlara bakarsanız sıfıra yakın fiyat çektiklerini görürsünüz. şöyle bir örnek vereyim size;

biz iki arkadaşımla birlikte 3 araç aldık. aramızdan birisi aracını geçtiğimiz hafta içerisinde sattı. aracı 54 000 tl ye almıştı aralık ayında. araç ocak 1 çıkışlı. arabasını 59 000 liraya sattı. 1.4 t. cosmo ek olarak cam filmi, opc jant , navi vardı üzerinde. bindiği 4500 km yanına kar kaldı hatta cebine parası bile fazladan girdi.

bahto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gogoank link' Alıntı:
ikinci elde 5-10 bin km de olan araçlara bakarsanız sıfıra yakın fiyat çektiklerini görürsünüz. şöyle bir örnek vereyim size;

biz iki arkadaşımla birlikte 3 araç aldık. aramızdan birisi aracını geçtiğimiz hafta içerisinde sattı. aracı 54 000 tl ye almıştı aralık ayında. araç ocak 1 çıkışlı. arabasını 59 000 liraya sattı. 1.4 t. cosmo ek olarak cam filmi, opc jant , navi vardı üzerinde. bindiği 4500 km yanına kar kaldı hatta cebine parası bile fazladan girdi.

şmdi o arkadaşının aracı üzerinden kendi baktığım araca dogru gelcem fiyat olarak yani : opc jantlara max 1200 filan saysak 1500 de navi desek 3000 e yakın bi rakam a yaklaşıyor filmi de katalım. 59-3  56 etti araç ocak 2013 çıkışlıymış 2012 ekim kasım çıkışlı makyajlı kasa vardı bi tane bulmuştum ilana 51250 yazmış aramadım rengi tutmadıgı için ama bu dediğimn ustune 2 ay geçti en az. benim kafamdan hep 52- 53 bine bi araç yakalarım diye geçio bu arada manuel den bahsediyorm arkadaşnn aracı otomatkse ordan da fark edebilir fyat.. km si de düşükmüş hem. şmdi ben tam olarak daraltıyorum gerçi makyajlı cosmo arıyorum diye bi başlık da açmıştım da aynı seyleri yazcam  1.4 t manuel opsiyonsuz 20 - 50 bin km aralığında  bi aracın kaça gideri olur acaba.. ilk mesajmda da yazdgm gibi ilan sitelerine baktıkça çorba oluyorum artık :/
koskoca forumda bu özellklerde tek benmiyim acaba araç almak ısteyen.. millet sanırım başka alternatifler düşünüyo ne bi arayan ne satan gördüm

gogoank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

belirttiğiniz model ve kasa güncel durumda. insanlar hali hazırda sahibi oldukları sıfıra yakın araçları satsalar bir daha eski fiyatlardan alamayacaklarını bildiklerinden satış konusunda bir kısırlık mevcut. fazla değil aralık ayında 54 e verdikleri 1.4 t cosmo manuel aracı şimdilerde neredeyse 10 bin fazlasına veriyorlar. hal böyle olunca adam aracını satacak cesarete sahip olmuyor. satsa bile gidip üzerine para ekleyip yeni bindirimli fiyatlardan mı araba alacak ? veya daha 1-2 yıldır kullandığı aracı satıp 2. el araç mı alacak ? bu mantıkla gittiğimde işiniz çok zor görünüyor. umarım kısa sürede istediğiniz fiyata istediğiniz donanımda aracı bulursunuz.

bahto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

valla dogru soyluyosunuz. resmen içimi okudunuz. ben devam edeyim dua etmeye belki bişeyler çıkar  general_Pray

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben şöyle söyleyim şu an arabamı satacak olsam 48000den 1 kuruş aşağıya vermem.sıfırı 53000 olmuş zaten..bir aracın sıfırının değerinin artması ikinci eli de etkiliyor.yani sıfırı ne kadar artarsa ikinci el de aynı oranla artar

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
ben şöyle söyleyim şu an arabamı satacak olsam 48000den 1 kuruş aşağıya vermem.sıfırı 53000 olmuş zaten..bir aracın sıfırının değerinin artması ikinci eli de etkiliyor.yani sıfırı ne kadar artarsa ikinci el de aynı oranla artar

48 veren varsa hemen sat 1 dakika durma. 52200 liste fiyatı var 50- 51 e falan bırakıyorlardır en düşük indirimle yenisini alırsın.... bugün alınmış 1.6 edition sedanı 10 km kullanmadan yarın satmaya çalış yine 48 veren çıkmaz.  ama arabanı satma orası ayrı bir konu :)

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

45 civarı gider bence

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kendi aracımı şu an satsam 56 ya satarım 0 ı 67 bin liste fiyatı var.11bin lira 1 yaşına bile gelmemiş araç için ideal.Ancak şu piyasada araç alınmaz yaza bekleyin 0 araç fiyatları indirime gidince alırsınız 52 53 bin verip 2.el araç almak bence mantıksız.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Altı ay olmadı aracı alalı. 4.250 km.de. 57 bin net vermiştim. şimdi fiyatları arttı tabi 62 bin idi kısa bir süre önce şimdi 60 bine indirmişler. 62 bine alan adamın suçu ne, yazık değil mi? Bu nasıl bir fiyat politikası, insanları saf yerine koymanın anlamı ne. Tamam serbest piyasa anladık da önce 62 bin, iki hafta sonra 60  bin. Ben anlam veremedim. Ha benim aracıma gelince satmayı düşünmediğim için kaç para ettiği umurumda değil.  :mad:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...