Vectra C 2.2 dizel Siyah Duman atma, aşırı yakıt tüketimi YARDIM Lütfen!

cagria06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende 2003 model vectra c 2.2 dizel var. aracım gaza bastığımda siyah duman atmaya başladı ve yakıt baya bi fazlalaştı. servislere götürmeye korkuyorum çünkü pire içinm yorgan yakıyorlar ve baya masraflı bir tamirat çıkartıyorlar. sorunun ne olduğu ve çözümü hakkında bilgi verebilcek arkadaşlar varsa çok memnun olurum. en azından serviste keriz yerine konmayız böylece. Çok teşekkürler şimdiden.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Turbo veya turbo hortumlarına bak çıkmış veya yırtılmış olabilir
enjektörde yapar bu arada arıza ışığı veya çalışmasında problem varmı?

opel_zede

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende gaza yüklediğim zaman beyaz duman atıyorum benimde yakıt tüketimim fazla sorun ne olabilir?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nuri senin problemin başka bu araç dizel seninki benzinli
başka konuda açtığın problemini okudum arkadaşlar cevab vermiş
buna ilave ben deyim ya ateşlemende problem var bu buji olabilir buji kaplosu olabilir kaplodan bloka şase yapabilir ,dumana gelince su eksiltmen yoksa tahminim kısa mesafe kullanıcısın ve bu su kondens suyudur buda normaldir,yakıt fazla diyorsun bunu derken ne kadar yazmıyorsun aylar kış yakıt artması normal tabii dediğim gibi sen detay getiremedin ben de veya arkadaşlarda sana kesin birşey diyemezler,
diyelim enorm yakıt artışı var bu ya motor sıcaklığı müşüründen (bozuk) yapar veya motor yanlış hava emiyor(vakum manifolt egzoz vs.)
herzaman detaylı anlatım yapılırsa daha net cevab verilir unutma :)

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam aynı sorun benim aracımda da vardı, turbo hortumunda yarık çıktı bakınca...
siyah duman ve çekişten düşme tamamen geçti hortumu değiştirince...

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
turbo kitlenmiş olabilir veya hortumu çıkmıştır.

cagria06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevaplarınız için çok teşekkür ederim. yakıt bilgisine gelince araca 4 günde bir 100tl mazot koyar oldum zorlamıyorumda aracı günde max 15 km yol anca yapıyor. eskiden 100km de 8 litre civarı yakarken şimdi 13-14 litre yakmaya başladı. gaza bastığım anda anlık yakıt değeri (abanmadan normal basmada) 28lere kadar çıkıyor zaten 12-13 altına düşmüyor.

ahmetc669

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
siyah duman

çağrı bey aynı araçatan bendede var 13lt normal değil kullandığın yakıttan veya arkadaşların dediği gibi turbodan olabilir turbonda sorun varsa tamiri mümkün bi ustaya göster teşhis için ücret talep edilmez kanatindeyim arızayı tesbit ettirdikten sonra yazarsanız herkes elinden geldiğince yardımcı olacaktır geçmiş olsun