vectra b mi yoksa omega mı

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar uzun bir süre sonra tekrar Opel kullanıcısı olmaya karar verdim.içimdeki opel sevgisine karşı koyamadım. 96 model a kasa vectramı satmıştım. 3 yıldır 99 model otomatik proton 418 kullanıyorum çok memnunum ama dediğim gibi opele dönüş yapmayı düşünüyorum.vectra 2.5 cdx mi yoksa yine 96-97-98 omega 2.5 alayım hangisini tavsiye edersiniz.Birde bu araçlara hangi lpg sistemini taktırmalıyım.teşekkürler

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
benim şahsi fikrim 97 model omega 2.0cd modeli

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
teşekkürler.kararsızım.omeganın ikinci eli vectraya göre daha yavaş bu korkutuyor beni

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra cdx ama manuel al derim 98 modellerde nadir manuel şanızman var temizini bulursan cok iyi araç,omega içinse 3.0 mv6 :D Pirins marka LPG de cok iyi gider bütçe varsa :)

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her iki aracıda kullanmış birisi olarak; omega'daki konfor ile vectra arasındaki konfor aralarında dağlar kadar fark var. omeganın iç alanı o kadar genişki tabiri caizse at koşturulur içerisinde. vectra başta güzel ve albenili geliyor olsada omegaya bindikten sonra vectra b araba mı diye soruyor kendine. tabi arkadaş itişli olması kasanın ağır olması omega'nın performansını fazlasıyla etkiliyor. vectra kadar canlı bir araç değil. ikinci el olarak dediklerinde haklısın. omega'yı öyle herkes almıyor. ancak daha önce omeganın içine oturmuş kişiler aracı bildiklerinden bu araçlara yöneliyorlar. şuan bizde mevcut olan x20xev motorlu 96 model bir omega'mız var. vectra'yı elden çıkardık ama omega hala bizde çünkü gerçekten satılması zor bir araç hele ki Aksaray gibi küçük şehirlerde. yakıt olarak omega ile vectra arasında en az 3lt/100km oynuyor bilgin olsun. işin içine şaft ve fazla ağırlık giriyor malum. ben omega'yı gördükten sonra vectra piyasa arabası gelmeye başlamıştı bana. alman üreticilerin bir tabiri vardır. " önde giden aracın sürücüsü dikiz aynasına baktığında arkadan ürkütücü birşeyin geldiğini görmeli" diye. tam olarak söz böylmiydi bilemiyorum ama buna benzer birşeydi kesinlikle. işte vectra o kavramı veremiyor ama omeganın özellikle yüksek süratlerde önünde giden araç sürücülerini çekindirdiği doğru. hem kalıplı hem yola basarak gidiyor.

bu arada 2lt omega düşünürseniz iletişime geçebiliriz. aracın motoru bir kaç yıl önce forum sponsoru "opel garaj"'da Hakan abi ve ekibi tarafından rektefiye edilmiştir.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
9 sene omega B sport kullandım,onun rahalığı konforu yol tutuşu gidişi vectrada olmaz...sakin kullanmakla Almanyada 10.3 litre yaktı, uzun yollda türkiye gidiş gelişlerde 7 liteyi 140km ile yaktı burda herhalde bu trafikte 12 litreyi bulur..dersen benim için 2-3 litre fark önemli değil hele lpg kullanacağım buna birşey diyemem...okuduklarımla parça pahalı diye tutulmuyor ama aks şanziman harici motor komple vectra ile aynı...tamiri dersen vectradan daha kolay triger vs...boşluk alan çok.otomatik ise kolay kolay sorun açmayan şanzıman sırf 90binde yağı değiştim.Tavsiye ederim

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
9 sene omega B sport kullandım,onun rahalığı konforu yol tutuşu gidişi vectrada olmaz...sakin kullanmakla Almanyada 10.3 litre yaktı, uzun yollda türkiye gidiş gelişlerde 7 liteyi 140km ile yaktı burda herhalde bu trafikte 12 litreyi bulur..dersen benim için 2-3 litre fark önemli değil hele lpg kullanacağım buna birşey diyemem...okuduklarımla parça pahalı diye tutulmuyor ama aks şanziman harici motor komple vectra ile aynı...tamiri dersen vectradan daha kolay triger vs...boşluk alan çok.otomatik ise kolay kolay sorun açmayan şanzıman sırf 90binde yağı değiştim.Tavsiye ederim

triger konusunda haklısın abi.öndeki boşluk yüzünden 15 dk da değişiyor.Arkadaşla benim arabaya 5 saat uğraştık.Arkadaş bana sen bi daha gelme dedi :D Dükkanın kapısına önden çekişler giremez diye yazdırcam dedi.Bende dükkana geri geri giriyorum :kop: Omega güzel ama Türkiyede parçaları pek bulunmuyor malesef :( ve Türkiyedeki çoğu şanzıman bakımsızlıktan mundar olmuş durumda omegalarda

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yakıt gideri, şehiriçinde kıvraklık gibi değerler senin için önemli değilse tartışmasız Omega 2.5

vectra_cd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben olsam hangisinin parçası çoksa ve uygunsa onu alırdım(vectra b TÜRKİYE de çok fazla o yüzden parça sıkıntısı olmaz.) Konfor ve performans olarak omegayı bilemem ama vectra b performansı seni mutlu eder.Görselik olarakta vectra b bir adım önde bence.:)

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
yavaş yavaş vectraya doğru yöneliyorum.

arkadaşlar öncelikle tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum.hem parça sorunu olmaması hem yakıt giderleri yüzünden vectraya doğru yönelmiş bulunmaktayım.Omega nın ikinci elide çok yavaş.bu yüzden vectra diyorum artık.