Rampada yokuşta çekişten düşme

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım vectra 2.0 cd düz sistem lpg var aracım yolda seyir halindeyken çekişten düştü 170 180 basan araç şimdi 120 yi zor buluyor rampada 3. vitese kadar düşüyorum daha öncede böyle sorunum vardı lpg hortumu katlanmış gaz gelmiyordu çözüldü.Benzinde sorun yok canavar gibi Şimdi tekrar aynı sorun nuksetti başka neden olabilir.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Aracım vectra 2.0 cd düz sistem lpg var aracım yolda seyir halindeyken çekişten düştü 170 180 basan araç şimdi 120 yi zor buluyor rampada 3. vitese kadar düşüyorum daha öncede böyle sorunum vardı lpg hortumu katlanmış gaz gelmiyordu çözüldü.Benzinde sorun yok canavar gibi Şimdi tekrar aynı sorun nuksetti başka neden olabilir.

Benzinde sorun yoksa gene aynı sorun mevcut olabilir. Lpg, borular, beyin ve enjektörler üzerinde durun.

opel_zede

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben o sorunu daha önce yaşadım.sebebini araştırdım.

benzin ve lpg tankı arkada olduğundan yokuş yukarı çıkarken yakıt arabanın arkasına kayıyormuş motora yeteri kadar yakıt gitmiyormuş .şayet yakıt pompasıda ömrünü doldurmaya yaklaşmışsa bu duruma tuz biber ekermiş.

usta benzin pompasının değişmesini ve özellikle lpg tankını tam dolu olarak kullanmamı önerdi.

Son düzenleme:

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
düz sistemli lpg lerde malesef böyle ya çok açacaksın bu seferde çok yakacak iyice kısıncada araç gitmez hale geliyor , haa birde aracın hava giriş ayarıda en ufak kaçsa filtre bile değişse araç çekmez

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sürekli böyle değil bazen canavar gibi kaçıyor.Bunu nadir olarak yapıyor yukarda arkadaşım gaz azlığından demiş bana daha mantıklı geldi bundan sonra full kullanmaya çalışayım

efsane66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun az yakıt koyuldugundan olabilir ama benim aklıma ilk gelen boğaz kelebeği oldu..daha önce hiç temizletmişmiydiniz?

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boğaz kelebeği temizlendi 2 gündür de sorun çıkarmıyor

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç karbüratörlümü enjeksiyonlumu...eğer enjeksiyonlu bir araçsa ve düz sistem lpg varsa tehlikeli bir durum o şekilde kullanmayın..eğer karbüratörlü isede bujiler buji kabloları v.s. tüm yakıt elemanları kontrol edilmeli

opel_zede

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boğaz kelebeği temizliği zorunlu kalınmadıkça yapılmamalı.araç çok daha fazla yakmaya başlıyor .boğaz kelebeğinin hafiften pis olması iyidir aslında

murat123456789

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorunu ben astram ile komşum ise vectrasıyla yaşadı. hava filtresinin hava aldıgı yerin yarısını veya yarından biraz fazlasını koli bandıyla kapatın birde öyle deneyin .
ben 1 yıl önce lpg ayarı yaptırdım o sıra hava filtresini temizledi usta agzında bant varmış bende görmemiştim onuda sökmüş herhalde ve o günden sonra 1 ay boyunca konyada 8 tane ustaya gittim hiç biri çözüm bulamadı . araba üçbin devirden sonra yığma yapıyordu . en sonunda bi usta çözdü problemi ve çekişi eskisinden daha iyi oldu . komşumda vectrasıyla aynı sorunu yaşadı bantladık hava giriş yerinin agzını düzeldi . birde sen dene