yokuş kalkış desteği

aahhmmeett60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugün herzaman gttiğim yollardan birinde herzaman durduğum kırmızı ışıkta durmuş yeşilin yanmasını bekliyodum bianda ekranda yokuş kalkış desteği aktif yazdı buarada yeşil yandı gaz verdiğimde araç aynı yokuştaymış gibi davranarak frenleme yapıyodu buarada yol dümdüzdü daha sonra aynı yolda aynı yerde denediğimde öyle bi uyarı vermedi yokuş kalkış desteğinde bi sorunmu var acaba?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: yokuş kalkış desteği

ben hiç dek gelmedim böyle bir uyarıya
yokuş kalkış desteği aktifken böyle bir uyarı vermiyor bildiği kadarıyla

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

uyarı 2010 modellerde ve bazı 2011 modellerde çıkıyor daha önce konusu olmuştu. düz yolda devreye girmesi normal değil ama sonuçta elektronik olunca hata yapması normal. bir çeşit eğim algılayıcı olsa gerek arabada, anlık bir hata yapmış olabilir. tekrar ederse servise gitmekte fayda var.

demircic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:
... uyarı 2010 modellerde ve bazı 2011 modellerde çıkıyor daha önce konusu olmuştu...

Benimki 2010 model ve yokuşta kalkış  desteği devreye girdiğinde uyarı vermiyor. Burada bahsi geçtiği için birçok defa özellikle denedim. Sistem çalışıyor ama uyarı falan yok. Belki modele göre değişiyordur, bilemiycem.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

demircic link' Alıntı:
[quote author=hllb link=topic=2140.msg44084#msg44084 date=1313954102]
... uyarı 2010 modellerde ve bazı 2011 modellerde çıkıyor daha önce konusu olmuştu...

Benimki 2010 model ve yokuşta kalkış  desteği devreye girdiğinde uyarı vermiyor. Burada bahsi geçtiği için birçok defa özellikle denedim. Sistem çalışıyor ama uyarı falan yok. Belki modele göre değişiyordur, bilemiycem.
[/quote]
o zaman 2010 ların da hepsinde yok fakat yanlış hatırlamıyorsam 2011 olup uyarı veren vardı. benim 2011 bende de yok. önemli bir ayrıntı değil.

comodor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benimki 2011 uyarı veriyo ekranda yokuş kalkış desdeği aktif yazıyor

aahhmmeett60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim aracım 2011 yokuş kalkış desteği aktif diye uyarı veriyo servisi aradım bugün elektronik olduğu için olabilir böle şeyler bidaha yaparsa getirin dediler