Yeni Opel Corsa 1.4-litre Turbo 120 PS Duyuruldu

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Vauxhall / Opel, makyajlı Corsa ailesine yeni motor seçeneği ve “Black Edition” isimli özel bir versiyon ekledi.

Stop/start teknolojisine sahip olan yeni turboşajlı 1.4-litre hacimli motor toplam 120 PS güç ve 175 Nm tork çıkışı sunuyor. Sıfırdan 97 km/s hıza 9.7 saniyede ulaşan Corsa’nın maksimum hızı ise 195 km/s olarak veriliyor. (CO2 emisyonu 129 g/km)

Öte yandan, İngiltere pazarına sunulacak olan Corsa Black Edition’nın standart donanımında ise, siyah logo barı, gövde rengi ön alt spoyler, yan eşikler, alt arka etek, arka spoyler ve 17-inç elmas kesimli alaşım jantlar bulunuyor.

Kabinde, yeni spor koltuklar, deri kaplı direksiyon simidi ve spor pedallara yer verilmiş.

Sadece 500 adet üretilmesi planlanan yeni Corsa Black Edition versiyonu 15.995 Sterlin’den başlayan fiyatlar ile satışa sunulacak. “Turkeycarblog”

srd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni Opel Corsa 1.4-litre Turbo 120 PS Duyuruldu

by-Abdullah link' Alıntı:
0-100 km değerleri gayet güzelmiş...her zaman için bayanların tek bineceği araba corsadır.. keşke bizimkilerdede start stop olsaydı

045thumbsup +1000 ah ah start-stop olmasını ben de çok isterdim. insignia'da var belki ilerleyen yıllarda astraya koyarlar.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

srd link' Alıntı:
045thumbsup +1000 ah ah start-stop olmasını ben de çok isterdim. insignia'da var belki ilerleyen yıllarda astraya koyarlar.
varda o start stop bmw vs deki gibi değil tuşla değil yine anahtarı takıp çeviriyorsunuz sadece ışıklarda falan stop ettiriyor başka espirisi yok

srd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
varda o start stop bmw vs deki gibi değil tuşla değil yine anahtarı takıp çeviriyorsunuz sadece ışıklarda falan stop ettiriyor başka espirisi yok

evet benim olmasını istedigim de bu ama en azından insignia'daki gibi olsaydı fena olmazdı. bu arada bmw'lerde gaza basmadığınız zaman akü'den harcıyor devir saatinin orda akü işareti var araç çalışırken gaza basmazsanız devreye giriyor. start-stop özelliği dışında da ayrı bi teknoloji bu.

http://imageshack.us/photo/my-images/193/bmwf303series65s.jpg/

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1100Kg bile olmayan bir araç 120Hp ve turbo şarjlı ise 0-100 ü 9.7sn den biraz daha iyi olabilirdi bence, tahminimce sadece spor odaklı değil ekonomi kaygısıyla da geliştirilmiş bir araç.