yeni astra sedan 1.4 otomatik aracımda ESP devreye girmiyor.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: yeni astra sedan 1.4 otomatik aracımda ESP devreye girmiyor.

berfe link' Alıntı:
dün bolcana denedim arkadaşlar toprak yol da tam gaz patinaja düşürdüm arabayı yine girmedi esp devreye. ayrıca 90 km hıza kadar hızlı hareketlerle sağ sol yaptım, esp yine yanmadı. sonra servıse gittim. toprak yolda usta patinaja düşürdü arabayı esp yandı şasırdım. esp niz çalısıyor dedi sıkıntı yok.

Bence ustanın yaptığı hareket ile esp değil tc yani çekiş kontrolü devreye girmiştir. Yanlış bilmiyorsam ekranda aynı ışık yanıyor devreye girince. Toprak zeminde patinaja düşürdü diyorsunuz bu durumda sistem çekiş kontrolü sorunu algılayıp tc yi devreye sokmuştur. ESP daha farklı senaryolar için geçerlidir. Her iki sistemde zaten aynı sistemin parçalarıdır ancak kullanım amaçları ve müdahale şekilleri farklıdır.

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu aracın yol tutuşu esp yi her zaman devreye sokmayacak kadar iyi zaten watt sistemi sayesinde, ben de ışığın yandığını hiç görmedim virajlara o kadar sert girmeme rağmen hiç de savrulmadım demek ki esp ye ihtiyaç duyulmadığı için devreye girmemiştir, çalışmasa zaten arıza ışığı yakar aracı her marşa basmadan evvel sistem kendini check ediyor boşuna hem kendinizi hem aracınızı hem de başkalarını tehlikeye atmayın denemek için.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
Bence ustanın yaptığı hareket ile esp değil tc yani çekiş kontrolü devreye girmiştir. Yanlış bilmiyorsam ekranda aynı ışık yanıyor devreye girince. Toprak zeminde patinaja düşürdü diyorsunuz bu durumda sistem çekiş kontrolü sorunu algılayıp tc yi devreye sokmuştur. ESP daha farklı senaryolar için geçerlidir. Her iki sistemde zaten aynı sistemin parçalarıdır ancak kullanım amaçları ve müdahale şekilleri farklıdır.

+1

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

berfe link' Alıntı:
dün bolcana denedim arkadaşlar toprak yol da tam gaz patinaja düşürdüm arabayı yine girmedi esp devreye. ayrıca 90 km hıza kadar hızlı hareketlerle sağ sol yaptım, esp yine yanmadı. sonra servıse gittim. toprak yolda usta patinaja düşürdü arabayı esp yandı şasırdım. esp niz çalısıyor dedi sıkıntı yok.
80 km hızla giderken direksiyonu çok hızlı bir şekilde önce sağ sonra sola çevirin.esp devreye girecektir.ama sürüşünüzün iyi olması lazım maz allah yoldan çıkıp takla falan atmayın

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bizim araçların yol tutuşu çok iyi olduğu için ESP nin devreye girmesi zor oluyor. Ben yaklaşık 60km hızla giderken tali yoldan hiç etrafına bakmadan yola giren bi adam yüzünden hızlı bir direksiyon reaksiyonu vermek zorunda kalmıştım (sağ sol) araç en ufak bir kayma vs yapmamıştı dolayısıyla ESP devreye girmemişti bile çünkü ihtiyaç yoktu. Deneyecekseniz bile dikkatli olun, tehlikeli bir iş.