ÇÖZÜLDÜ Yedek su deposundan su fışkırması

ottobotto

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.
Aracım vectra 1.6 xel motorlu bir araç. Geçen gün malum kış geliyor motorun suyunu komple boşaltıp yeni su ve antifriz doldurayım dedim. Yeni suyu doldurup fan açmasını bekledim. 30 dk da zorda olsa fan açtıktan sonra normalde kaptaki suyu motora çekip havayı alması gerekirken suyu cekip bir süre sonra suyu taşırıp kaptan basınçla atmaya başladı daha önce hiç böyle birşey olmamıştı.sırası gelmişken söyleyeyim araç hafta bir yarım litre su eksiltiyordu ben gaz borularından şüpheleniyordum ama bu ara baktığımda cokta bir sızıntı yok gibi. Aracım kesinlikle hararet görmedi conta yanmamıştır diye düşünüyorum. Soruma gelecek olursak triger değişme zamanı gelmişti devirdaim su kaçırıp sisteme hava basıyor olabilir mi acaba? Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
su ile birlikte hava itiyor gibi gedi bana hocam. Acaba hava yapmış olabilir mi? Fokurdama var mı?

ottobotto

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kaynatarak atıyor gibiydi kapağı kapatmasam bütün suyu boşaltacaktı. Şuan kapak kapalı işe gidip geliyorum hararet olması gerektiği gibi su seviyesi de normal gibi. fan açıp kapatıyor onda da sıkıntı yok. Yalnız borular acayip şişkindi bugun evin onunde baktığımda. Kapak basıncı atmasa patlayacak sanki.

ottobotto

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar devirdaimi değiştirdim sorun çözüldü bilginize.

• Beğen
Tepkiler: Emin35