Yardım. Kanister valfi???

UmuTR43

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
Kanister valfinin tam görevi nedir ve aracın çekişinde bir sorun yapar mı acaba? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim sağolun.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
Kanister valfinin tam görevi nedir ve aracın çekişinde bir sorun yapar mı acaba? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim sağolun.
Araç fakire geçer motor yersin benzinde araç çalışırken benzin kapağını ac emiş yapıyor ses çıkarıyorsa arızalıdır kapağı açınca bazen anlık emiş yapar durur yada hiç yapmaz bu sağlamdır buhar olan benzini tutar gerektiğinde motora tekrar verir

• Beğen
Tepkiler: 06ali

UmuTR43

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Araç fakire geçer motor yersin benzinde araç çalışırken benzin kapağını ac emiş yapıyor ses çıkarıyorsa arızalıdır kapağı açınca bazen anlık emiş yapar durur yada hiç yapmaz bu sağlamdır buhar olan benzini tutar gerektiğinde motora tekrar verir
Benim araç zengin uyarısı veriyor. Araç benzin az iken yapıyor bunu dikkat ettiğim kadarıyla. Biraz titremede var araçta. Kanister valfinin oradaki sensörün yanındaki siyah içinde plastik olan parçayı değiştirdim

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Benim araç zengin uyarısı veriyor. Araç benzin az iken yapıyor bunu dikkat ettiğim kadarıyla. Biraz titremede var araçta. Kanister valfinin oradaki sensörün yanındaki siyah içinde plastik olan parçayı değiştirdim
Araç çalışırken benzin depo kapağını aç emis yapacakmi benzini elden geldikçe çeyrek tut aşırı zengine de düşebilir fakirde cihaza bağlayıp düzeltme ayarlarına göz atmalı bir yerinden hava da almasın taktığınız parca

UmuTR43

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
İyi günler,
aracımdaki arıza devam ediyor çok zengin uyarısı veriyor bir müddet yanıyor aracı çalıştırdığımda sönüyor. serviste oksijen sensöründen olabilir dediler fakat oksijen sensörünü kanister valfini değiştirdim. zararı yok ama kafaya takıyorum sanki çekişte de hafiften bir düşüş var gibi geliyor. neyden olabilir bu arıza ?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Manifolda baktır

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Opel yetkili servisinde bakıldı hocam ama
Manifold ve turboya bağlanan siyah bir havalandırma borusu var tırtıklı o boruya iyice giriş çıkışlara göz at kırık çatlak yer varmı