Yakıt ve İlk çalıştırmada gaz yememe problemi

himmety

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba
son 1 aydır aracın çalışması ile ilgi problemim var. öncesinde Gaz ile ilgili devir düşük ise tekleme yapıyordu gaz ayarı yapıldı düzeldi sonrasında ise aracı sabah çalıştırdığımda rolentide sıkıntı yok ancak gaza bastığım (araç benzinde) zaman devir bi anda 300 lere falan düşüyor sonra tekrar yükseliyor vites değiştirdiğimde de aynısı oluyor ve araç bi kendini kasıyor sonra düzeliyor araç sanki yakıtı yakamıyor. bununla ilgili servise gitti benzinin özelliğini yitirdiğini içindeki benzini bitirip sonrasında yeni yakıt alıp enjektörleri temizlenmesi için katkı katıldı. bu şekilde aracı 2 hafta kullandım(benzinde) 2 -3 kerede benzini bitirip tekrar aldım ancak araçtaki bu sorun düzelmedi. araçtada sanki performans düşüklüğü var gibi geliyor sorun neden kaynaklanıyor olabilir.
Not: arac conta yakması nedeniyle 5 ay önce conta değişti ve segman atıldı, yağ değişimi 1 ay önce yapıldı

cgds

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rolanti ayar valfini temizlettir duzelmezse atesleme sistemini kontrol ettir derim.

ziza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akü kutup başlarına bak benimde basıma gelmişti kalkış yapacağım zaman araba stop ediyordu sarsiliyodu kutup başı gevsekmis ondan sonra düzeldi belki isine yarar

asus zenfone 6

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece ilk çalıştırmada sıkıntı var sonraları benzin ve lpg de sıkıntısız çalışıyorsa problem lpg ayarında. Aynısı başıma geldi. İlk çalıştırmada motor isinana kadar neredeyse aracı yerinden oynatamiyordum. Lpg ayarı sıkıntılı olduğu zaman aracın benzin ayarinini da bozuyor dediler. Lpg ayarı yapıldı sorun çözüldü

himmety

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevaplar için teşekkürler arkadaşlar dediklerinizi yaptırıp bilgi vereceğim

dursunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim başımdada aynı sorun var eğer LPG de yapmıyorda benzinde yapıyorsa benzin pompası bdan kaynaklanıyor olabilir.pompayı kontrol ettirin