Yakıt performans derdim

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Duz viteste 40 la 4 e atsan yigilir kalir

Mustafa Feyzi

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben gerçekten opeli çok seviyorum arabama aşığım. Ama otomatikte opeli asla tercih etmem :) dsg ve powershift in tadına baktıktan sonra tam otomatikler bana eziyet gibi geliyor.

• Beğen
Tepkiler: mertk

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Ben gerçekten opeli çok seviyorum arabama aşığım. Ama otomatikte opeli asla tercih etmem :) dsg ve powershift in tadına baktıktan sonra tam otomatikler bana eziyet gibi geliyor.

Kesinlikle haklısınız ancak tam otomatiğin sorunsuzluğu için katlanmak zorundayız. DSG üzerinde ki kara bulutlar halen dağılmış değil. Bir kere sorun yaşattığı zaman çok üzüyor diye biliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Feyzi

semihmaltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de 2011 1.4 manuel corsa kullanıcısıyım 80binde aldığımda tüp taktırdım. Genel olarak çevreyolunda kullanıyorum şu anki lpg fiyatlarıyla dolumdan doluma ölçtüğümde 21 ila 25 kuruş arasında oluyor. Benzinde binilecek bir araç olduğunu hiç düşünmüyorum hele ki çok yol yapıyorsanız. Arabaya dair tek rahatsızlığım arabada çekiş namına birşey yok yüksek sürat yapsın istemiyorum ama 1.viteste bile dip gazda koltuğa yaslamıyor

EML-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Reorris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çekişi gerçekten iyi değil. Ayrıca yüksek hızda bayır aşağı inerken hafif bi virajda frene dokunduğum an 3.vitese düşürüp yine 3000 devirleri gösteriyor. Ya da tam tersi yokuş gördüğünde vitesi arttırmamaya çok kararlı oluyor. 40 ile gidiyorum 5500 devirleri gördü. Araba daha çok nasıl yakabilirim derdine düşmüş gibi. Sizlerde de oluyor mu ?

semihmaltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim manuel olduğundan öyle problem çekmedim hiç :)

EML-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

06aybars

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Malesef yakıt tüketiminiz normal. Benzinin 7 lirayı geçtiği zamanda 9,5-10 lt şehir içi tüketim o araç için normal. Şehir dışı da 7 lt tüketime denk geliyor onda da sorun yok. Tam otomatik corsa i20 bunların hepsi 10 lt yakıyor.

Aracınıza lpg taktırın keşke daha önce taktırsaydım dersiniz. 2011 yılında benzinin litresi 3.30tl olunca :) ilk arabam olan Corsa C 1.2 Easytronic aracıma Brc lpg taktırmıştım. Herkes araba gitmez çekmez falan diyordu. Gayet de gidiyordu. Sıralı sistemlerde emin olun bir çok kullanıcı performans farkını hissedemeyecektir.

İyi bir kit ve montaj ile sorunsuz kullanırsınız aracınızı. En az %40-45 tasarrufunuz olur. Varsın az bir performans farkı da olsun.

• Beğen
Tepkiler: Kosaradam

Kosaradam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 yıl sonra model yükseltmeyi düşündüğüm için tüp olayına hiç yanaşmadım. 3500 TL tüp ve işçiliği harvayacağım parayı 10 kez depo fullemek için kullanabilirim diye düşündüm