Yakıt göstergesi sorunu - yardım..

denizkilic01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar ,

2012 Opel Astra J , aracımın 1 yıldan fazladır yakıt göstergesinde sıkıntı var.
Hem Digital , hem diğer gösterge yakıtı fullememe rağmen 160Km kadar gösteriyor yukarısına çıkmıyor..
benzin 160Km nin altına indiğinde sıkıntısız şekilde aşağı iniyor.

Yakıt Doldurma şeklimde sıkıntı var diye düşünerekten , 100TL -200TL minimum doldurarak göstergenin algılamasını bekledim , olmadı..

Tamirciye gittik benzini fullersen düzelebilir dediler , defalarca kez fulledim..
Tamirciye tekrar gittik bilgisayara soktular hiç bir arıza göstermedi fakat şamandıra da sıkıntı olabilir dediler , değiştirdik yine aynı..
Şimdi sıfır şamandıra da arızalı olabilir diyor aldığımız yere değişim yapacaz bir kez daha şamandıra değişecek ama benim pek ümidim yok..

Sizlerden birinin başına geldiyse yada problem hakkında bilgisi olanların yorum yapmasını rica ederim.

(not : imzamı düzenlemek istedim ama sistem hata veriyor maalesef)

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar ,

2012 Opel Astra J , aracımın 1 yıldan fazladır yakıt göstergesinde sıkıntı var.
Hem Digital , hem diğer gösterge yakıtı fullememe rağmen 160Km kadar gösteriyor yukarısına çıkmıyor..
benzin 160Km nin altına indiğinde sıkıntısız şekilde aşağı iniyor.

Yakıt Doldurma şeklimde sıkıntı var diye düşünerekten , 100TL -200TL minimum doldurarak göstergenin algılamasını bekledim , olmadı..

Tamirciye gittik benzini fullersen düzelebilir dediler , defalarca kez fulledim..
Tamirciye tekrar gittik bilgisayara soktular hiç bir arıza göstermedi fakat şamandıra da sıkıntı olabilir dediler , değiştirdik yine aynı..
Şimdi sıfır şamandıra da arızalı olabilir diyor aldığımız yere değişim yapacaz bir kez daha şamandıra değişecek ama benim pek ümidim yok..

Sizlerden birinin başına geldiyse yada problem hakkında bilgisi olanların yorum yapmasını rica ederim.

(not : imzamı düzenlemek istedim ama sistem hata veriyor maalesef)

Astra J lerde nasıl sıkıntılara yol açabilir bilmiyorum bilen varsa aydınlatsın; aküyü söküp 15-20 dk bekleyip tekrar bağlarsanız menzili yakıt göstergesini falan komple sıfırlıyor. Hatta eküyü söktükten sonra birkaç kez marşa basın arabadaki bütün elektrik sıfırlansın sonra dediğim kadar bekleyip takın. Tabi sökmeden önce dikkat edilmesi gereken şeyler var mesela direksiyon konum sensörü varsa sıkıntı çıkarabilir. Bir de benzin depo kapağı açıkken marşa basıp çalıştırmayı deneyin. Yakıt filtresindeki sensörlerin bağlı olduğundan emin olun bildiğim kadarıyla filtreden geçen yakıta göre ölçüm yapıyor

denizkilic01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2. Şamandıra değişiminden sonra sorun ortadan kalktı . Sıfır aldığımız ilk şamandıra da arızalıymış maalesef.
Kötü şans..