Yağmurlu havalarda güneş gözlüğü kullanın

liberta12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Adım Mustafa Çelikten, Türk Sürüş Akademisin de, İleri Sürüş Teknikleri Uzman Eğitmeni olarak çalışıyorum ve yağmurlu havalarda güneş gözlüğü kullanmanın hiç bir esprisi yoktur. Tamamen yanlış bilgidir. İnternet te doğru bilgiler olduğu kadar yanlış bilgiler de vardır. Yani her bilginin doğru olduğu kanısına varmayın lütfen. Buna istinaden gece sürüş gözlükleri (kaliteli ve polarize olanlarından) var, bunlardan temin etmenizde fayda var. Yağmurlu havalarda gece sürüş gözlüğü taktığınız durumda ki sarı renkli camı sayesinde görüşünüzü karartmayıp daha iyi görmenize yardımcı olur ve ön camınıza düşen her bir yağmur damlasının birer ledli ampul gibi parlayıp gözünüzü almasını engelleyecektir. Güneş gözlüğü ise sadece yansımayı azaltır, bununla beraber siyah camı yüzünden görüşünüzü daha da engelleyecektir.

en doğru bilgi budur. teşekkürler

joker72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağol kardeş deneriz...!

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sürüş gözlükleri filan da bana pek mantıklı gelmiyor açıkçası sadece tedbir deneyim tecrübe bunlardan iyisi yoktur. Gerisi sadece hikaye...

zeka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağmurlu havalarda gece görüş mesafesi müthiş derecede düşüyor.
aynalardaki yağmur tanecikleri arkada bir tane motosiklet olsa tanecik kadar yansıma yapıyor sağ sol camlarda kötü zaten gözümün önü dışındaki yerleri zor görüyorum.

airwolf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En iyi yöntem gece görüş gözlükleridir sarı camlı olanlar kar yağmur sis ve alaca karanlık hatta uzun yolda karşıdan gelen araçların far yansımalarını bile minimuma indiriyor denendi sağlıklı bir görüş sağlıyor.

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Adım Mustafa Çelikten, Türk Sürüş Akademisin de, İleri Sürüş Teknikleri Uzman Eğitmeni olarak çalışıyorum ve yağmurlu havalarda güneş gözlüğü kullanmanın hiç bir esprisi yoktur. Tamamen yanlış bilgidir. İnternet te doğru bilgiler olduğu kadar yanlış bilgiler de vardır. Yani her bilginin doğru olduğu kanısına varmayın lütfen. Buna istinaden gece sürüş gözlükleri (kaliteli ve polarize olanlarından) var, bunlardan temin etmenizde fayda var. Yağmurlu havalarda gece sürüş gözlüğü taktığınız durumda ki sarı renkli camı sayesinde görüşünüzü karartmayıp daha iyi görmenize yardımcı olur ve ön camınıza düşen her bir yağmur damlasının birer ledli ampul gibi parlayıp gözünüzü almasını engelleyecektir. Güneş gözlüğü ise sadece yansımayı azaltır, bununla beraber siyah camı yüzünden görüşünüzü daha da engelleyecektir.

Mustafa bey gece sürüş gözlüğü görüşü karartmıyor ama yolda ki gizli objeleri gözlemenizi engelliyor bu da kazaya davetiye çıkarıyor! Bunu bizzat optikle ilgili bir kaynaktan okumuştum. Tam aklımda kalmadı ama bu tarz gözlükler gizli objeleri göstermiyormuş.Onun yerine farklı bir cam varmış ama o gözlüklerin fiyatı da bir hayli pahalı

Son düzenleme: