Vites Kolunun Oynaması Problemi

brkprcn61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Vites Kolunun Oynaması Problemi

2 yıl garanti var nasılsa, biraz kullanalım bakalım. Alışma süreci geçsin biraz. Devam ederse doğru servis. Bu arada showroomdaki araçların vitesini değiştirirken de baya bir ses geliyordu debriyaja bastığım halde. O zaman araç çalışmadığı için heralde diyordum. Öyle değilmiş maalesef.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merak edilecek bir durum olmadığına inanıyorum. Vitesin bahsettiginiz gibi hareket halinde iken az biraz hareket etmesi tamamen dogal . şanzumanın tepkisi o . geçiş için ise aracınız daha cok yeni . sesler olacaktır . belli bir sürüşten sonra bu sesler azalır ancak araçlarımızın yapısı geregi bizim vitesler halk tabiri ile dişli. Astranızın keyfine bakın. zaman içerisinde bunları sorun etmezsiniz. Benim aracta bazen birinci vitese geçmiyordu. 3 e atıp sonra bire atıyordum. Hiçbir problem olmadan 2 yıl kullandım

brkprcn61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Problem cıkaracak sorunlar degıl aslında.sadece ses ıste.aracın okadar guuzel yonu varkı bunları unutturabılıyor.ozellıkle yol tutusuna bayıldım.vırajları gaz kesmeden alıyorum.1.5 tonluuk aracı kus gıbı kaldırıp ucuruyorum.yorumlar ıcın tesekkurler.gelısme olursa paylasırım.

canakaltun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaslar busorun ıcın ben goturdum servıse gedizlere kontrol ettıler baska aracta da test ettım onda da vardı sorun olarak gormuyor servıs bunu

S

Sercan.Sari

Bilgi Girilmemiş

Malesef bendede aynı durum var. Tek el ile araba süren biri için can sıkıcı olabiliyor  general_non_non

attalos07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vites geçişlerde problem yok yalnız elını vitesin ustune koyduğunda hafıf bır titreşim var.servise gittim ustayla bindik hiiiç bir şey yok gayet normal dedi bende sıkıntı etmıyorum demek hepimiz aynı durumdan şikayetciyiz

brkprcn61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ozellıkle 1. ve 3. viteslerde cok hıssedılıyor bu oynama. Gaza basınca resmen bır vuruntu hıssedıyorsunuz... Arkadaşlar çok kısa ve net Astra'ların vites olayı baştan sona problemli. Arabanın gidişini engellemese bile standartlardan uzak kronik sorunları var. Vites kolu oynar, vites geçişleri çok sert ve sarsıntılı, vites atarken resmen ses geliyor, benim başıma henüz gelmedi ama debriyaj yayında sorun yasayanlar oldu. Biraz araca yuklenınce yokuslarda dur kalk yapnca hemen bır balata kokusu... Bu nedenle keske otomatık alsaydım dıyorum. Bunları yasamaktansa bıraz performans kaybına ve fazla yakıta razı olurdum. Yenı arac alacaklar bunlara dıkkat etsın sonra benım gıbı uzulmesınler.

ze623

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu durum tüm araçlarda genel olarak var.toyota ve fiat ın araç kullanıcı el kitabında vites üzerinde elinizi tutmayın dişlilere zarar verebilir yazıyordu.şirkette 2011 kangoo var vites kolu resmen yukarı aşağı gidip geliyor, şirket aracım toyota vites geçişleri yumuşak ve sessiz keşke astrada böyle olsaydı diyorum ama ondada motordan garip garip mekanik sesler geliyor.bence takılmayın astralarımız iyi:)