vites kolu sabitleme yayı

cohoba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar. aranıza yeni katıldım. ilk aracım 2010 j kasa astra 1.6 enjoy plus

burada çok güzel bir dayanışmaya şahit oluyorum. herkes sadece birbirine destek için burada
ve herkes saygı ve sevgisinin sınırını biliyor. ben de yardımcı olmak istedim
abim çok beceriklidir, bana da bulaştırdığı merak huyunu da katınca insanın elinden bişeler geliyor :)
3 gün önce düz yolda market önünden çıkmak isterken geri vites için vites kolunu cikleyi çekerek
sola doğru çektim. çok az bir çıt sesi geldi. takılma sandım ama deri kısmı kaldırınca orada bulunan
ve vites kolunu ortada sabitlemeye yarayan yayın kırılmış olduğunu gördüm. biraz garip gelebilir
çünkü bana da öyle geldi. garip bir arıza çünkü. sanayideki opel servislerine götürdüm ( 4 tane)
3 ü tatmin edici olmadan yaparız dedi yüzünde nasıl yaparım acaba bakışları ile. 1 i de açık açık ben yapamam
daha önce hiç sökmedim dedi. ben de aldım elime malzemelerimi. kendim söktüm. çok meşakatli bir iş.
telefon şarjım bittiği için fotoğraf çekemedim inşallah başınıza gelmez ama olursa da itina ile anlatırım arkadaşlar.
sanayide,yedek parçacıda o yayı bulamadım ama yaycı diye bir dükkanda yaptırdım aynısını 15 tl
eskisinden iyi olmasa da en az eskisi kadar performanslı şuan
herkese kazasız günler diliyorum..

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: vites kolu sabitleme yayı

Hosgeldiniz forumumuza. Tespitleriniz doğru.
Ancak once isterseniz tanışma odamızda kendinizi tanıtınız. 

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

elinizden bu tür işlerin gelmesi güzel ama ben asıl cesaretiniz için tebrik ederim

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Beceri isteyen birşey gerçekten, elinize sağlık.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Peki bu yayin kirilmis oldugunu acmadan anlamak mümkün mü?

Vites teli ayar yaparken oranin nasil söküldügünü izlemistim. Öndeki göz gibi olan yerin tabanini sökerek basliyor.Parcalarin hepsi gecmeli, fakat kirmamak icin beceri sart.

cohoba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tebrikler için teşekkür ederim arkadaşlar.
evet cesaret daha önemli ama hiç de kolay bir karar değildi bu.
çünkü en ufak bir dikkatsizlik ya da görünmezlik ciddi sorunlara yol açabilirdi.
en çok korktuğum da yayı çıkarabilmek için şanzuman millerinin uzundaki dirsekleri sökmekti.
çok hassas olduğunu öğrendim ama şükür zarar vermeden hallettim
eminim burada birbirimize verdiğimiz destek ile daha bir çok şeyin üstesinden gelebiliriz.
yayın kırık olduğunu anlama konusunda ise, zaten vites kolu kendiliğinden ortaya gelmiyor ise kırıktır.
yada o deri kısmı çıkarıp ışık ile baktığımız zaman yeşil plastik tamponlu yayı görüyoruz.bakarak da anlayabiliriz
herkese kazasız,sorunsuz günler diliyorum arkadaşlar..