Vectra cdx yag kacagi ???

berataktepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aile ziyareti dolayisiyla memlekete geldim..babama vermis oldugum eski aracim 2001 vectra cdx te bir problem ile karsilastik.. arac yari kapali garajda duruyor her zaman ve cok aktif olarak kullanilmiyor..bugun bikac yere gidip geldik babamla donuste araci garaja sokarken yerde bi yag akintisi oldugunu gordum.aracin park halindeki konumuna gore sag tekere yakin bi yerden sanirim yag sizintisi olmus..park ettikten sonra yag seviye cubugunu kontrol ettim 4 yada 5 parca olan seviye bolumunun sadece en alttaki tek bolumu yagliydi.. arac 3-4 ay oncesine kadar bendeydi ve surekli kullanim halindeydi.. kesinlikle yag yakma yada eksiltme gibi bir durum olmamisti.. ayrica bugunku olayda yol bilgisayari hata vermedi hic :eek:

yag sizintisinin oldugu yer park konumuna bakarak v kayisinin civarlarindan bi yerde tahminim.. acaba bu sizinti nereden olmustur ?? servise yarin goturecegim ama bugunlukte kafama takildi bu durum..bilen yasayan varsa sorunun kaynagini ogrenmek istiyorum

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tarıfınıze göre yağ fılıtresınden gelıyor olabılır bazen hatalı fılıtre yada gevsek bırakılmıs fılıtreler yag kacaklarına sebep oluyor. + olarak ön krank kecesı yada karter contasıda olabılır

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motorun altina sag tarafa bak karterin orasina..eger yaslilik varsa o zaman yag basinc müsürü kaciriyor degiseceksin...veya musa kardesin dedigi gibi yag filitresi gevsek olabilir..ama dedigim gibi karterin sagi yas ise müsürden kaciriyordur

berataktepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabayi bugun lifte kaldirip alttan baktik..kucuk karter deposunun contasindan cok hafif bi sizma olmus..garajda gordugum sizintida bundan kaynakliymis..haricinde herhangi bi sorun yok..fikir belirtip yardimci olan herkese tesekkurler