Vectra C Klima - Kalorifer Çalışmıyor

tufandeper

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Selam Arkadaşlar, 2004 model Vectra C araca sahibim Aldığımdan beri Kaloriferi de Kliması da yağ gibi çalışıyordu Son seviyeye getirdiğim zaman soğuktan duramıyordum içinde, İlk başlarda klima çalışırken dönen bir şeyden sürekli sürtme ıslık sesi gelmeye başladı fan sesiydi sanırım sesi başlarda bazen veriyordu sonra hep vermeye başladı. Sonraları bir gün baktığımda hiç çalışmadığını gördüm. Ne kalorifer üflüyor ne klima ama motordan gücü çekiyorlar yine de çekiş düşüyor. Birisi Fan diyor birisi Rezistans diyor nedir bu işin aslı ??

Ayrıca Klimayı açıp kapatınca sanki çekiç vuruyormuş gibi 5-10 saniye tak tak tak tak ses veriyor Perde dedikleri bir parçaymış en son yaptırmak için gösterdiğim usta onu iptal edeceğim bir halta yaramıyor zaten deyince arkama bakmadan kaçmıştım. 😅 Önümüz kış illa bunların yapılması lazım. Nasıl bir yol izlemem lazım? Herkese kazasız belasız sürüşler.
vectra c aracımın klimasını açtığımda takırtılı ses oluyor,bazen duruyor sonra normal çalışıyor yolda iken zaman zaman yine takırtılı sesler çıkartıp duruyor çözemedik hala

girdap

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
vectra c aracımın klimasını açtığımda takırtılı ses oluyor,bazen duruyor sonra normal çalışıyor yolda iken zaman zaman yine takırtılı sesler çıkartıp duruyor çözemedik hala
Ben çözdüm abi rezistans değişti ama senin sıkıntı klapelerden gibi duruyor.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

arifuslu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorunu yaşadım. Fan ilk açılışta 15 saniye çalışır gibi oluyor sonra duruyordu. Fan, rezistans, sigorta, beyin, tesisat kabloları herşeyi söylediler. Ama hiç biri değildi.

Torpidonun altında bulunan fanın pervanelerinin dönmesini sağlayan iç motorda kömür bulunuyor. Bu kömürleri iten yaylar zamanla tozdan pislikten dolayı hareket edemez hale geliyor. (ben söktüğümde kuş tüyü çıktı inanamadım)

Elinizden geliyorsa söküp bu yayları temizleyip, yağlayıp geri takın. Hatta bulabiliyorsanız dikiş makinası tamircilerinde bu küçük kömürlerden oluyor sökmüşken onu da değiştirin.

Bu arada çok zahmetli bir iş kendiniz yaparsanız sadece 10 TL ve zaman harcamış olursunuz.