Vectra B yol bilgisayarı ?

57.aLaY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar...2000 model Vectra B 2,0 16V GLS aracıma yol bilgisayarı taktırmak istiyorum.Zira normal ekranımdaki yazılarda silinme oldu ve onunda değişmesi gerekiyor.Gerçi Bolu seyahati esnasından kısmen de olsa konuşabildik ama :confused: tam anlamadım açıkcası :eek: Bu konuda değerli fikirlerinizi verip bana yardımcı olursanız sevinirim...Sağlıcakla kalın...

ozcivelek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anka elektronik tamir ediyor ana yerleri şaşmaz girişinde eski yerleride iskitlerde hangisi kolayına gelirse oraya git.ben 97 2.0 gls min yol bilgisayarını oraya yaptırdım.Bi sorun çıkmadı.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Herkese merhabalar...2000 model Vectra B 2,0 16V GLS aracıma yol bilgisayarı taktırmak istiyorum.Zira normal ekranımdaki yazılarda silinme oldu ve onunda değişmesi gerekiyor.Gerçi Bolu seyahati esnasından kısmen de olsa konuşabildik ama :confused: tam anlamadım açıkcası :eek: Bu konuda değerli fikirlerinizi verip bana yardımcı olursanız sevinirim...Sağlıcakla kalın...
gls modeline çoklu gösterge ( MID ) taktıramazsın çünki soketleri farklı elektrik tesisatı farklı zor bi iş ;)

alibaba1975

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede opel vectra b 1.6 2000 model var , bende yol bilgisayarı taktıramazmıyım kablosu hazır varmı bilmiyorum ama yoksada kolayca çekilemezmi noksan uçlar ve tabii ek kolmu takılıyor yoksa silgi kolumu değişiyor olabiliyorsa malıyeti ne olur çünkü benimkinde yok olan ekrandada sık sık yazılar kayboluyor tümü değil ama her zaman farklı yerdeki işik tamamlamıyor ve rakamlar noksan okunuyor özellikle saatin ilk iki rakamındakiler ve çoğu zamanda benzin ve hararet göstergesinde ışıklar yanmıyor tıklayınca yanıyor bu konuda yardım edebilirseniz sevinirim teşekürler

alibaba1975

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alibaba1975

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MOKİA arkadaşım bu ekranın fiyatı ve kol fiyatı soketi ile ne kadar diğerlerinin fiyatını bilmeseniz bile ekranın fiyatını siz sattığınız için en azından onun fiyatını öğrenebilirmiyim birde sonra aklıma geldi yakıt gösteriyor kalan gidecek anlık yaktığı gibi mesafeler yanlız benimkinde tüp var o zaman bunlar bir işe yaramayacak değilmi en önemliside buydu heralde zatten hazırda hangi sensörler takılı bilmiyorum 2000 model 1,6 comfort x16xel yinede fiyatlarını maliyetini merak ettim sizin gibi ve ethem bey gibi insanların olup bilgilerini paylaşmak güzel ve her zaman her insanın yardımlarınıza ve bilgilerinize ihtiyaçları olacaktır bende daha yeni aldım ilk opel aracım forumlarda sorunlarını ve yüksek parça fiyatlarını görünce biraz arabayı aldığıma pişman oldum gibiydi sık arıza yaptığına ve sürekli bir başka yerinde arıza yaptığını yazıyorlar bilmiyorum inşallah pişman olmam bunların vectraların belli modelleri varmı sıkıntı yaratan teşekürler

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Ekran Aracın ECU sına ve benzin deposundan bilği aldığı için benzin için hesaplama yapar
LPG depo ve beyni farklı olduğu için haliyle onu okuyamaz.
Ekran için PM attım
Yine TID ekran istersen ethemin aracından söktüğü ekran duruyor ona sorabilirsin.
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=54307

Son düzenleme:

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
yolbilgisayarı takılmaz diye birşey yok. banada olmaz takılmaz diyen çok oldu fakat ben gerekli malzemeleri temin edip tıs 2000 deki devre şemasına bakarak direk orjinalinin aynısını aracıma taktım ve gayet güzel çalışıyor.
gerekli malzemeleride ,,,,
ekranı cengiz arkadaşımızdan aldım,geri kalan kontrol kolu,sensörler,soket vs. hurdacılardan temin ettim. sadece biraz zaman ve sabır gerektiren bir iş...

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=54307 aracımdan söktüğüm problemsiz tıd ekranımda duruyor ihtiyacı olana satabilirim..