Vectra b kalorifer musluğu.

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kış başlamadan önce kalorifer sorunu nedeniyle aracımı ustaya bıraktım.Bana kalorifer musluğunı değiştirdiğini ve peteği temizlediğini söyledi.Bende kaloriferin sıcak üflemeye başladığını görünce daha fazla detaya girmeden aracımı alıp çıktım.Fakat bugün motoru temizlerken dikkatimi çekti.sahtekar usta musluğu takmamış boruları direk bağlamış.Lpg nin elektronik beyini orayı kapattığı için daha önce fark edemedim..Şimdi bir musluk alıp kendim takmayı düşünüyorum.Musluğun bir tarafında iki adet giriş var diğer tarafında da bir adet giriş var.Hangi boruyu nereye takacağım bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?.Fırsatım olduğu zaman gidip o ustaya gerkenleri,biraz da aşırıya kaçarak söyleyeceğim.

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kalorifer musluğu takmadan bu şekilde kullansam klima kullanımın da problem olur mu.Yani peteğe sürekli sıcak su geleceğinden klima performansı etkilenir mi.Kısacası musluk ve klima ilişkisi var mıdır?

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kış başlamadan önce kalorifer sorunu nedeniyle aracımı ustaya bıraktım.Bana kalorifer musluğunı değiştirdiğini ve peteği temizlediğini söyledi.Bende kaloriferin sıcak üflemeye başladığını görünce daha fazla detaya girmeden aracımı alıp çıktım.Fakat bugün motoru temizlerken dikkatimi çekti.sahtekar usta musluğu takmamış boruları direk bağlamış.Lpg nin elektronik beyini orayı kapattığı için daha önce fark edemedim..Şimdi bir musluk alıp kendim takmayı düşünüyorum.Musluğun bir tarafında iki adet giriş var diğer tarafında da bir adet giriş var.Hangi boruyu nereye takacağım bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?.Fırsatım olduğu zaman gidip o ustaya gerkenleri,biraz da aşırıya kaçarak söyleyeceğim.

kalorifer musluk takma işini ertelemiştim.Fakat bugün musluk aldım ve değiştireceğim.Şu anda üzerinde musluk olmadığı için hangi boru nereye bağlanacak bilmiyorum.yardımcı olabilir misiniz?

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
musluğun bir tarafında iki çikış var diğer tarafında tek çıkış var.çift çıkış olan tarafın birine peteği gidiş birinede petekten dönüş mü bağlıyoruz?

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Musluk Takıp sökmek öyle kolay bir iş değil. Ara vites konsolunu sökmen gerekli. Musluğu değiştirmişken peteği de değiştirmek 5 dk nızı bile almaz. Ustanızda musluk değiştirdim derken pek doğruyu söylememiş anlaşılan. bizim araçlarda musluk kolay kolay arıza yapmaz. mavi konuma aldığınızda musluk peteğe su gitmesini engeller. Kırmızıya aldığınızda musluk peteğe su gönderir. Böylelikle sıcaka hava oluşur.