Vectra B cd 2.0 otomatik araç yakıt değeri

engkrt0034

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba 2000 Model Vectra B 2.0 otomatik vites sahibiyim. Aracı alalı 2 ay kadar oldu, Aracın lpg de aşırı yakıyor. geçenlerde 70 TL lik gaz aldım araç 50 km gitti gitmedi teklemeye başladı, gaz göstergesi bozuktu gazın bitmiş olabileceği hiç aklıma gelmedi sonra araç stop etti. benzine geçip gidip yine gaz aldım bu sefer 50 TL lik gaz aldım 30-35 km gittim yine tekledi ve araç durdu. Net değerleri anlamak için gidip depoyu fulledim, göstergeyi yaptırdım şimdi araçla 50-100 km gidip tekrar depoyu fulleyip km de ne kadar yaktığını hesaplıycam ama bu değerler çok fazla. Artı olarak aracın lpg tankı 50 lt, araçla yolda kaldığımda benzinciye gidip yakıt aldığımda 42,91 LT yakıt aldı. Buda demek oluyor ki aracın içinde 7 LT daha gaz var. Ama araç teklemeye başlamıştı ve gaza bastığım halde gitmiyordu ve bi süre sonrada neredeyse yürüme hızına kadar düştü.STop edip çalıştırdım ama değişmedi, gaz aldıktan sonra düzeldi.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Engin bey aracınızın tüp tankı 50 litre olmasına rağmen 42-43 litre alması gayet doğal burda şamandıra vb durumlar devreye giriyor. Tank 50 litre diye net 50 alamazsınız değerler normal görünüyor. Yakıt tüketimi konusundaysa kullanılan LPG kiti kaç yıllık bakımları düzenli yapılıyormu aracın bakımları yapılımı otomatik vites geçiş aralıkları fazlamı yüksek vb gibi soruları sormak zorundayız. Tekrardan geçmiş olsun inş. kısa sürede çözebilirsiniz.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Tekleme ile yakıt miktarı doğrudan alâkasi nedir?

Belli ki ateslemede problem var. Gaz miktarı ile alakalı olsa benzine geçiş yapar ve sorunsuz devam eder zaten

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

engkrt0034

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tekrar Merhaba arkadaşlar, aracımın yakıt sistemini komple söktürüp atiker gold yeni sistem taktırdım. 1850 TL ye mal oldu. Öncelikle şunu belirteyim aracın gidişi hissedilir bir şekilde değişti, tekleme problemi vardı o kayboldu, Aracın arada stop etme sorunu vardı oda şimdilik düzelmiş gibi görünüyor. Asıl merak ettiğim konu yakıt değeri ne çıkacak. Dün depoyu fulledim 42 Lt lik tankım 33 LT civarı gaz aldı. Şimdilik şehir içinde aracı kullanıyorum bir miktar km yaptıktan sonra tekrar aynı benzincinin aynı pompasından tekrar fulletip aradaki çıkan km den ne yaktığını öğrenicem. Sizce Bu araç için normal sayabileceğimiz yakıt değeri ne olmalı.

osmanbay

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu başlığa ufak bi katkı yapmak isterim vectra cdx otomatik aracım kış şartları ve kış lastikleri var şehir içi 40 lt depo 240 km gidiyordu konya denizli arası yolculuk yaptım çıkmadan buji ve boğaz kelebeği temizlettim rol anti sorunu vardı cozuldu ve uzun yolda şok oldum su an 400 km oldu daha bitmedi uzun yolda müthiş bi sonuç ortalama hız 120 civarı olmasına rağmen

• Beğen
Tepkiler: Hasip

OI2HAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim 1998 b vectra arabam çok memnunum yanlız son 1 haftadır bir sorun yaşıyorum araba gaza basmama ragmen hızlanmıyor devir saatti yükselmiyor araba kalkarken çok gaz yiyor sonradan hızlanıyor bir arkadaşıma sordum şansuman yagın eksilmiş dedi bununla alakalı yardımcı ola bilecek arkadaşım varmıdır bilğisi olan sebebi neridir