TÜVTÜRK 2013 yılı kusurlar tablosu

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
American park ile ilgili bir madde göremedim bazıları ağır kusur olduğunu yazmışlar forumlarda ancak net bir bilgi yok sanırım.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aracın orijinal donanımına yapılan her türlü müdahale ağır veya hafif kusur olarak değerlendiriliyor ama hangisi ağır hangisi hafif ben de bilmiyorum. Mesela benim aracımın egzoz çıkışında krom malzemeden yapılmış bir uç var, normalden biraz geniş duruyor (öyle çok iri bir şey değil), malzeme TÜV onaysız diye ikidir hafif kusur yazıyorlar.

Işık sistemlerine yapılan müdahalelere fazla göz yummuyorlar. Mesela sinyaller illaki sarı yanacak (bir ara arka sinyalleri kırmızı yanan klasik araçların muayenesinde sorun çıkartıyorlardı, daha sonra bu iş çözüldü).

kobay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüv raporu;

merhabalar!
21 aralık 2013 te aracın ilk muayenesini yaptırdım,camlarda film vardı hiç birşey yazmamışlar,ama motor nosu okunamadı,farlarda ayarsızlık var diye hafif kusurlu olarak rapor yazdılar,bende aracın sigorta&kaskosunu yapan sigortacı arkadaşa gittim,yeni araçların motor no larının üzerinde kapak olduğu için okuyamıyorlar o nedenle hafif kusurlu olarak gösteriyorlar,problem yok dedi.bilginize sunulur.:confused:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar!
21 aralık 2013 te aracın ilk muayenesini yaptırdım,camlarda film vardı hiç birşey yazmamışlar,ama motor nosu okunamadı,farlarda ayarsızlık var diye hafif kusurlu olarak rapor yazdılar,bende aracın sigorta&kaskosunu yapan sigortacı arkadaşa gittim,yeni araçların motor no larının üzerinde kapak olduğu için okuyamıyorlar o nedenle hafif kusurlu olarak gösteriyorlar,problem yok dedi.bilginize sunulur.:confused:
İlginç???
Almanyada olsa bir el atar ayarlar,olmadı ayar yapılamıyor o zaman kusur yazar.ehh bizde elini accık oynatırsa yorulur :)

tolga3535

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüv türk 'ün en büyük hatası kilometre bilgilerini bilgisayara yanlış girmeleri.aracı kontrol eden arkadaş kilometreyi doğru yazıyor kağıda.fakat içeride bilgisayara kaydeden görevli yanlış yazıyor.ve 5664 de msj attığınızda araç bilgisiyle ilgili birde bakıyorsunuz kilometre yanlış.ve bu bilgi bilgisayar sisteminden silinmiyor. bi nevi aracıınız fişleniyor gibi oluyor:(.tüvtürke başvuru yaptığınızda geriye dönuk o gun girmiş olduğunuz belge çıkartılıp size bir yazı veriliyor.şu araç şu tarihte vizeye girmiştir ve kilometresi budur diye kaşeli imzalı.bir nevi yanlışliğı ortadan kaldırıyorlar ama, 5664 de msj attığınızda yanlış olan kilometreyi silmek imkansızmış.nekdar kotu birşey bu hem aracı yanlış bilgilendir hemde ekrandan sileme.aracı alacak vatandaş 5664 msj attığında oraya göre araba hakkında karar veriyor siz yazıyı tüvtürkten almışsınız ama kime ne anlatacaksız. aslında dava edilecek bir konu.