triger, v kayışı değişimi devirdaim arızası

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar opan da triger ve v kayışını değiştirdim ama oradaki arkadaşlar devirdaimi değiştirmeyi lüzümsuz görmüşler. değişimden sonra çok acayip bir ses geliyordu geri götürdüm arabayı devirdaim bozuk dediler dedim o zaman nie zamanında deiiştirmediniz gerek yok su kaçmamış gibi şeyler sölediler ve gene değiştirmediler. yağladıklarını sölediler ve ses azaldı. sizce götürüp devirdaimi değiştireyim mi yoksa bir sonraki triger değişimine veya bozulana kadar idare mi edeyim? birde eskiden benim arabam çok fazla duman atmazdı ama triger değişiminden sonra çok duman atıyor gibime geliyor belki havalar soğuduğundan da olabilir. ama boşta gaza basıp çekince(4000-5000 devire kadar çıkartıyorum) arkadan beyaz duman atıyor devir düşerken ve benzin kokusu geliyor bu normal mi?

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım devırdaım v kayısına baglı olsa hadı neyse sonra degıstır dıyecem ama devırdaım trıger kayısına baglı ses yapan devırdaım ya kafadan yan yatar kayısıs fırlatır, ya sarar kayısı koparır, yada su kacırır. su kacırmayıpta saran hatta yan yatıpta kayısı fırlatan cok devırdaım gördum haberın olsun. demek ıstedıgım su kacırarak haber vermek zorunda degıl bence degıstır

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki yan sanayi devirdaim pompası bir sorun yaratır mı? yoksa orjinalini mi almalıyım? orjinalini 100ytl civarında buldum internette onu veya yan sanayi bulup almayı düşünüyorum

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım devırdaım v kayısına baglı olsa hadı neyse sonra degıstır dıyecem ama devırdaım trıger kayısına baglı ses yapan devırdaım ya kafadan yan yatar kayısıs fırlatır, ya sarar kayısı koparır, yada su kacırır. su kacırmayıpta saran hatta yan yatıpta kayısı fırlatan cok devırdaım gördum haberın olsun. demek ıstedıgım su kacırarak haber vermek zorunda degıl bence degıstır

:good: :alkis:

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yetkili servis daima devirdaimi trigerle beraber değiştiriyor vardır bi bildikleri

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yetkili servisde yaptırdım zaten ama değiştirmemiş adamlar işte bende anlamadım

karasahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genelde değiştiriyolar trigerle birlikte

mustafa6886

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim arabamda su eksiltme problemi vardı konya özkaymak opel servisine götürdüm sorun devirdaimdan çıktı ve tiriger seti kayış dahil ayrıca devirdaim takımı komple değiştiriliyor şu anda hala alamadım aracı serviste ve merak edenler için söylüyorum 1000tlye varıyor yanlız bende opel clup kart var indirim yapıyorlar bu indirim 1000tl nin içindemi yoksa ödemeyemi gidince düşecekler bilmiyorum

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şunu hiç bir zaman unutmayın 40-50 000 km yapan bir aracın devridaim pompasından hayır beklemeyin o kadar para harcamışken 100-150 daha verin ve devridaim pompasını mutlaka değiştirin... kafanız rahat etsin aracım da iki kere kayış feğişimi oldu her ikisinde de devridaim değiştirdim. Ve kafam rahat bitmesini kilitlemesini su kaçırmasını falannını filanını beklemeyin.

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşçilik ve parça indirimi mi var orada ? :)