Trafik cezası iptali için bilgi istiyorum...

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,

Sizlere bir konuda danışmak istiyorum 18 gün önce Bursada aracımın plakasına ceza kesmişler ve adresime bugün trafik para cezası tutanağı göndermişler,
suçum telefonla konuşmak ve vatandaşın üzerine su sıçratmakmış,
,fakat ben cep telefonu kullanmıyorum ve tutanakta yazan tarih ve saatte çalışıyordum,o gün hiç araç kullanmadım,bunu çalıştığım şirketin personel giriş çıkış kayıtarından ve şahitlerle ispatlayabiliyorum,size sormak istediğim bu cezayı iptal ettirmek için hangi mahkemeye itiraz etmeliyim ve nasıl bir dilekçe doldurmam gerekmekte.
Benzer durumla ilgili dilekçe yazan veya bilen arkadaşların yorumunu okumak isterim.

Teşekkürler

Son düzenleme:

OnUr_SofiA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim bildiğim yasa değişti artık plakaya ceza kesme dönemi bitti.Sebebi ise, yaşanan karışıklık (plaka no karıştırma vs.).Fahri trafik müfettişlerinin işi olabilir.Adliyenin orda dilekçe dolduranlar var.Onlar yardımcı olacaktır.EDS veya Mobese tarafından kesilmediyse 15 gün içinde sulh mahkemesine başvurmanız gerekmekte.Geçmiş olsun şimdiden

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adliye de Nöbetçi Trafik mahkemesine gidip ;

dilekçe
ceza tutanağının aslı
ödediğin (dekontun) fotokopisi
Ruhsat fotokopisi
Kimlik Fotokopisi
Ve ispatları içeren belgelerinide ekleyerek başvuruyorsun.
Karar olumlu ise 2-3 ay sonra adresine geliyor zaten.En güzelidosya kayıt no ile kendin takip etmen.
Kararı aldıktan sonra başlıyor asıl iş.
Vergi dairesine gidiyorsun ( plakanın bağlı olduğu) ve oradan ödeme yapıyorlar.
Tabi ödeme sıkıntılı oluyor.Vergiden mahsup etmeye çalışıyorlar , zaman uzuyor vs vs..
Bu ülkede haklı olmak gerçekten zor.Sen yinede vazgeçme ve itirazını gerçekleştir.
Ben çok ceza iptal ettirdim.

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgiler için teşekkürler arkadaşlar.

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde vergi dairesinde 300 küsür cezam görünüyor ama bana ne belge ne de bişey geldi ben ne yapmalıyım?