TEYP ELEKTRİK SORUNU

mesutk54

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Merhaba, Aracım j kasa 1.3 hb echo sport. Kendi orijinal teyp takılı. Teyze elektrik gelmiyor ve sinyal verdiğimde bile uyarı sesleri yok yani hoplarlor de gitti. Ustaya gittim akü başlarını oynattım sonra düzeldi ancak arabayı kapatıp açınca yine gitti. Karşılaşan varmi yada sigorts kutusundan ne yapmam gerekiyor veya teyp mi değiştireyim. (2 usta yapamadı. Teyp değiştir dedi)

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, teyp orjinal ise uzun yıllar dayanan bir teyp olduğu için öncelikle teyp yerinden söküp o bağlantı yerindeki kablolarda sorun varmı kontrol edilebilir. Örnek verecek olursam benim bagaj tuşu çalışmıyordu, ön panel tuş aydınlatması çalışmıyordu (TESLA Ekran taktırmıştım bu arada. ) uyarı sesleri gelmiyordu, meğerse bağlantıyı yapmamış takan usta sağolsun, apar topar takıp yolladığı için yoğun bir yerde yaptırmıştım. Sonra düzeldi. Ama teyp eğer daha önce kısa devre yaptıysa sizin ki gibi ara sıra çalışıp sonra kapanıyor olabilir. Çünkü bu tarz elektronik şeylerde mesela anfi gibi teyp gibi şeyler çok kolayca bozulabiliyor. En iyisi iyi bildiğiniz bir ustaya gösterin, istanbulda olsanız önereceğim ver vardı fakat sanırım Sakaryadasınız. Tabi buna neden soğuk havalarda akü zayıflıyor, sonra ısındığında akü voltajı yerine geliyor ve buna bağlı bazen kısa devre yaptırıyor. Daha 2 hafta önde başıma geldi, anfi bozuldu değiştirdim. Ama sizinki gibi arada bir komple gidiyordu. Ya kışın ne yaparsak yapalım bu tarz sorunlar malesef oluyor.