Sustali anahtarimi yaptim astra g

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gule gule kullanın.
oncelikle benim bir kaç sorum olacak cevaplarsanız memnun olurum:

birincisi kendi anahtarınızın bu anahtarlıga uygun olanını nasıl temin ettiniz. biraz daha açayım, sustalı anahtarı aldıgınızda ıcınde orjınal anahtarıyla çıktı. bu anahtarı kestirip, kendi anahtarınızı kaynak yaptıracak değilsiniz haliyle. sustalıya uygun olanını nasıl temin ettiniz servisten veya nereden :)

2. sorum bu temin ettiğiniz anahtarın uzerıne immobiliser yazılımını nasıl atıyorsunuz? immobiliser desteği veren bir anahtar mı seçmek gerekiyor eğer aracımız immobiliser li ise.

3. sü diyelimki serviste orjınal anahtarımızı goturduk ve bunu goturduk. immobiliser i birşekilde kopyalattık, kumandaya bizim aracımızı hükmettirmeyi nasıl sağlayacağız?

4. sü anahtarın maksimum genişliği ne olmalı ki bu sustalı yuvasına sığsın? ölçebilirseniz sevinirim.

benim orjınal corsa c anahtarım 11 mm kalınlığında, kontak içerisinde kalan kısmı ise 36 mm, kumandanın kendisi hariç yani siyah kısmı hariç metal kısmının toplam uzunluğu 43 mm.

orj anahtarım budur: resmi alıntıladım.

6193089_796815_85ry472.jpg

Son düzenleme:

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
1- Kendi anahtarını kaynak yapma diye bişey yok. Sadece uç kısmı kolaylıkla değişiyor.
__Alta resmini ekledim

2- İmobilizer sorun değil o küçücük bir çip ten ibaret. Eski anahtarının içinden alıp sustalının içine kolaylıkla koyabilirsin.
__Alta resmini ekledim

3- Anahtar Frekansları aynı 433 Mhz. Tech2 cihazı ile kendi aracınıza da kodlanabilir.
Kodlanmaz ise bi eski anahtar kartı alıp içine yerleşririlebilir. Ama ugraş istiyor biraz.

4- Sen yazınca şimdi ölçtüm Buşluğun genişliği 8mm . En fazla 7mm genişliğinde uç olmalı.. Uzunluğu 4cm olmalı.

6851_1_sbl.JPG

Anahtarin içindeki imo çipi
philip01.gif

61100300.jpg

Son düzenleme:

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zmn mumkun dııl bızım anahtar sığmayacak .. can sağlığı belki başka bir opel modelinin anahtarı olur

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben alarmın kumandasının devresini bu anahtarın içine sığdırmayı denemiştim ama olmamıştı... bu anahtarlar direk olarak kodlanabilir mi? içindeki devrenin frekansı aynı olmasına rağmen kodlanamıyor diye biliyorum... bende vectra b var en azından vectra da olmamıştı...

maivuslat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar olay tamamiyle tech2 ile programlanması olmaması durumunda ise elinizdeki kumandalı içi sustalı içine monte edilior ama biraz uğraş istiyor.
anahtarı gittigidiyordan almıştım orjinal opel anahtarı çıkma
bende iki orjinal anahtar var eger kopyalama sağlanamazsa birinin içini monte edecm
diğer bir yanıt anahtarı ben kenarlardan çok inceltmiştim sustalı otursun die ama o zamanda kontak içine çok gidiyo onunda çaresi dış taraftan metal bir parça engel monte ettim o da oldu yani anlayacağın uğraş istio

BLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sustalı anahtar yapan yerler yokmu istanbulda? tam bilmiyorum ama çeşit çeşit anahtar tipleri var.bitanesini seçiyorsun yapıyorlar sanırım...?