Susmayan emniyet kemeri ikaz uyari sesi

Astcor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2014 corsa otomatik benzin aracım var daha 47.000 km de.
Araçta ekstra olarak yetkili serviste montajlanmış necvox geri gorus kamerali androit multimedya sistemi var.
Son 1 aydir 2 kez karsilastigim sorun şu arabayi calistirir çalıştırmaz emniyet kemeri ikaz sesi geliyor ve susmuyor kemeri takiyorum cikariyorum tekrad takıyorum arabayi stop edip calistiriyorum gitmiyor ses. Bugün arabayi 2 3 stop edip çalıştırdım ses gitmedi sonra boşverip çalışır vaziyetteyken asagi inip arabanin üstündeki karları temizledim geri bindim ses gitmişti.
Bu sorun neden olur karşılaşan oldumu benim durumumla çözüm uretebildinizmi merak ediyorum,

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
aku başını çıkarın yarim saat bekleyip tekrar takın

Astcor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aku başını çıkarın yarim saat bekleyip tekrar takın
Multimedya siteminde baska sorunlar yasama ihtimalim olurmu bunu yaparsam.
Şöyle bir durum daha var multimedya sistemi kontak bastiktan sonra 20 sn sonra açılıyor radyo ile beraber ve ben bu 20 sn beklemez arabayi geri vitese takarsam park yerinden cikmak için filan kamera calisiyor ancak radyo calismiyor bu seferde sistem calisiyor fakat ses hic gelmiyor. Aku basini sokup takmam bunada cozum olma ihtimali olurmu yoksa baska sorunlarda acarmi.
Sonradan takıldığı için içime sinmiyor zaten hiç.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Ses kesilmesi sadece araç geri vitesteyken mi oluyor? Eğer öyle ise bu normal. Multimedya cihazları dikkat dağıtmaması için araç geri vitese takıldığında tüm sesleri kapatır ya da kısar. Menüsünde ayarları vardır muhtemelen.

Astcor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ses kesilmesi sadece araç geri vitesteyken mi oluyor? Eğer öyle ise bu normal. Multimedya cihazları dikkat dağıtmaması için araç geri vitese takıldığında tüm sesleri kapatır ya da kısar. Menüsünde ayarları vardır muhtemelen.
Hayır şu şekilde oluyor sistem araba calistiktan yaklasik 20 sn sonra radyoyla beraber ayni anda basliyor.
20 sn bekler ve geriye takarsam radyo olmasi gerektigi gibi calisiyor geriye taktigimda radyo sesini kendi kisiyor. D ye a.digimda normal sese geri donuyor. Hic sorun yok bu durumda.
Ancak ben bazen beklemiyorum sistemin tamamen acilmasini ve geri vitese takiyorum arabayi park yerinden cikarmak icin kamera aciliyor o sirada sorun yok daha sonra d konumuna aldigimda radyo ekranini görüyorum frekans buluyor ancak ses hic yok . Direksiyondan sesi artirip azaltiyorum ses yine vermiyor sıfır ses.
Umarim anlatabildim videoda yüklerim yarin birgün becerebilirsem

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
belkide cam kırıldığı için takılı kalıyordur bir degistirip denemeniz lazım yine bu sikayetinizide bildirirsiniz sadece cam değişiminde araca herhangi bir sıkıntı olmaz