sonunda bakım yapabildim...

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar biliyorsunuz vectramı alalı yaklaşık 1 yıl oldu ve bir yıldır 1 tl bile harcamadım aracıma :( zamansızlıktan dolayı..ama saulsun 45000 km yol yapmama rağmen banamısın demedi arıza çıkarmadı sadece 4 kez yağ değişimi yapıldı...biraz fiyat araştırması (5 ayrı servis den aldım fiyatları) v.s yaptıktan sonra fiyat konusunda ve bilgi konusunda antalya oper de karar kıldım ve aracıma cidden özenerek bütün bakımlarını eksiksiz yaptılar gereksiz parça değişimi yapılmadı maddiyata yönelmediler, sonuca yöneldiler. ama ben emin olmak adına eskiyen bütün parçaları isteyerek değiştirttim yapılan işlemler şunlar:

-rot kolu- 2 adet 50tl
-z rotlar 2 adet 40tl
-iç aks kafası 130 tl
-salıncak burçları
-arka dingil alt burcu 4 adet 80tl
-arka dingil üst burcu 2 adet 60 tl
-stabilizor üst takozu 2 adet 50 tl
-amotisor ust takozu 2 adet 50tl
-direksiyon korugu 2 adet 20tl
-fren balatası arka ve ön 80tl
-motor kulağı 2.5 75 tl
-motor yağı gm 10-40w 5lt 60tl
-yağ filtresi 5 tl
-arka el freni kampana torna +burçlar için torna işçilik 20 tl
-rot ayarı 40 tl
-el freni balatası 35 tl
-mekanik işçilik--130 tl

toplamda 830 tl ödeme yaptım

ve sonuç harika... motor kulağını orjinal 2.5 bulamadım 2.0 de takmak istemedim siparişle 200 küsür tl ye getirtebiliyordum ancak çıkmasını 75 tl ye aldım ve gayet sağlam..şu an sadece lpg sistemi bakımı kaldı..motor detaylı incelendi gerekli testlere sokuldu sonuç sorunsuz.. şu an süspansiyon ciddi anlamda sertleşti ve sıfır km edasında oldu..işin özü vaktiniz ve naktiniz oldukca aracınızı mutlaka güvendiğiniz kişilere teslim edin ve bakımlarını aksatmayın...