Solan siyah renk kapı kollarına çözüm!

levyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar araçlarımızda malum siyah olan dış kapı kollarının ve çıtaların rengi genelde soluyor ve kötü bir görüntü oluşturuyor benim gözüme çok battığı için önce değişik ürünler kullandım ama rengi geri gelmedi. Hatta ısı tabancası bile tuttum ama faydası olmadı bende boyamaya karar verdim heryerde satılan siyah tampon mat sprey boyayla boyadım ve sonuç mükemmel oldu herkese tavsiye ederim.
Kullandığım boya bu
dzt32.jpg

Önce kağıt bantla ince maskeleme yapıyoruz.

dzt56.jpg

dzt6z.jpg

Daha sonra komple maskeleme yapıyoruz ve boyuyoruz.

dzt8t.jpg
dztcp.jpg

Ve sonuç..

dztdz.jpg
dztg3.jpg

teoman2580

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elinize sağlık gerçekten güzel olmuş.aynı durumdan benim aracımda muzdaripti özelliklede corsa c de bu plastik aksamlardan daha fazla var bende çok yöntem denedim ama hiç biride uzun süreli kalıcı bi yenilik sağlamadı. bende aracıma sizin kullandığınız yöntemle kalıcı siyahlık sağladım.izninizle bende aracımdaki bu uygulamadan bi kaç paylaşım atayım.

aeb5o0.jpg

315dbgg.jpg

24zw5fr.jpg

2ym9377.jpg

2zzuyl0.jpg

levyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elinize sağlık sizinkide çok güzel olmuş ayrıca konuyu zenginleştirdiğiniz için teşekkürler.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel olmuş.arkadaşlar peki orjinal olarak boyalı olan kapı kollarını siyah yapmak istiyorum boyalı kapı kolunu bu yöntemle boyasam boyanın kaklma ihtimali olurmu acaba

10ur_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok guzel olmus bole bi siyah boyadan haberim yoktu babamın emektar sahinde denemeye baslıycam:)

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gövde rengi olan kapı kollarını mı siyah yapmak istiyorsunuz??? .))
evet aracım cd kapı kolları orjinalinde göve renginde boyalı ve ben gls lerdeki gibi boyasız olmasını istiyorum.kapılardaki çıtalar boyasız mesela ama kapı kolları boyalı

Son düzenleme:

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok ilginç olmuş solması benim satra g 12 yıl bende kaldı 230bindi sattığımda hep açıkta durdu hiç böyle bir durum olmamıştı çok şaşırdım..

şimdiki corsa aracımda irfan bey gibi önceki sahibi benim aracında aynı yerlerini boyamış geçenlerde kazadan dolayı arka tampon değişti şimdi o plastik aksamların yarısı orj füme gerisi siyah.. bende ne yapsam diye düşünüyorum orj. rengi daha hoşuma gitti

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet ben de onu diyecektim. corsaların orjinali füme değil mi? siyah hoş durmuş ama biraz cesaret gerekiyor galiba.

levyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet aracım cd kapı kolları orjinalinde göve renginde boyalı ve ben gls lerdeki gibi boyasız olmasını istiyorum.kapılardaki çıtalar boyasız mesela ama kapı kolları boyalı

Bence orjinal gövde rengi olması daha güzel ama kapı kolları boyalı çıtalar boyasız nasıl olur anlamadım ikiside aynı renk olsa daha uyumlu olur tabiki. Sprey boya orjinal boyanın üstüne atılırsa sağlıklı olmayabilir tam kapatmayabilir.