sol tekerden gelen ses

erhan ç.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar benim aracım 2004 vectra comfort bu gün birden sol ön tekerden gelen bir ses ortaya çıktı vitede giderken tak tak diye devamlı bir ses arabayı boşa alıp gitmeye devam ederken kesiliyo ama vitese aldığımda devam ediyo birden başladı anlayamadım ustaya gidecem ama araçtan anlayan pek fazla yok bulunduğum yerde en azından fikir sahibi olabilirsem arıza nedeniyle ilğili şimdiden teşekkür ediyorum yardımlarınız için ...

jr1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçenlerde arkadaşın arabasında benzer bişey başımıza geldi xenon balastı triger kayışının üzerine düşmüş biraz geç farketmiştik isterseniz bi kontrol edin sadece triger değil herhangi bi kayışada bişeyler sürtüyor olabilir.

erhan ç.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hareket halinde giderken sol camı indirip dinliyorum bariz sol tekerden geliyor sanki ses ama vitesde iken geliyo boşa attığım da kesiliyor ses bana pek kayış değilmiş gibi geldi sanki..

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vitesi boşa atınca kesiliyorsa aklima iki şey geliyor birincisi vites kutusu ikincisi debriyaj balatasi
Bunlara bir baktir derim

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akis yüksek ihtimal sağa sola dönüşlerde çoğalır en sonundada akisler kopar araç çalışır ama gitmez ;) Bana akis gibi geldi ;)

erhan ç.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese yardımları için teşekkür ederim arkadaşlar tamirciye gittim test sürüşüne çıktı evet ses geliyor dedi.Daha sonra bir daha çıktı ses kesildi gelmiyor dedi.Nasıl oldu dedim bende bilmiyorum belki jantın arasına bir parça girmiştir o olabilir dedi.Ben de ses gelmiyorsa ne yapalım dedim geldim.1-2 önce tekrar gelmeye başladı ses bende tekrar gittim sol akis içindeki körük yırtılmış ve içerdeki bilyanın gres yağı bitmiş o yüzden ses yapıyormuş.bilya tek başına 100 tl oda yan sanayi komple akis 800 tl orjinali:( Yan sanayisi 150 tl imiş.(Parçacı 800 tl fiyat verdiğinde ki yüzümün hali paha biçilemez) :)Tamirci gresleyelim bilyayı tekrardan birde körük al takalım dedi taktık bakalım şimdilik ses yok.Vel hasıl toplamda 60 tl ye patladı bu iş bana deneyip göreceğiz.