Soğuk motor çalışma sorunu

Astraul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oksijen sensörünü dediğiniz gibi temizliyecem bakalım inşallah düzelir. carbon clean ile ilgili yazılanları okudum bu sorun orada da geçiyor. carbon clean de sorunu gidermezse egr ye bakcaz artık. başka bakılacak ne olabilir ?

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
Yinemi oksijen sensörü ? aracın tekleyerek çalışmasının oksijen sensörüyle bir ilgisi yok arkadaşım. temizliğide çok basit bişey değiştirmeye gerek yok. bir miktar tiner içinde 10 dk beklet sonra tazzikli bir hava sıkıp temizle. ve tekrar yerine tak. işte sana sıfır bir oksijen sensörün oldu.
evet ne yazık ki öyle. hava yakıt karışımı doğru olmayan araç çalışırken tekler arkadaşım, boğulur, çekmez...
sen senin sensör bozulunca temizlersin ama buradakilere temizlemeyi önererek yanlış yönlendirme insanları, bozuk sensör temizlemeyle düzelmez çünkü, senin bahsettiğin kurum temizliği, ama faydası olmaz arızalı olan sensörde...

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
Yinemi oksijen sensörü ? aracın tekleyerek çalışmasının oksijen sensörüyle bir ilgisi yok arkadaşım. temizliğide çok basit bişey değiştirmeye gerek yok. bir miktar tiner içinde 10 dk beklet sonra tazzikli bir hava sıkıp temizle. ve tekrar yerine tak. işte sana sıfır bir oksijen sensörün oldu.

bir de bunu söylemişsin de çözümünü söylememişsin. neyle ilgisi var arkadaşım acaba? değerli yorumlarını alabilir miyim?

istasyon29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oksijen sensorunun bozulması olayını sen açıklarsan değerli yorumlarınla millet ogrenmiş olur bu sayede.! Bozulacak bir ekipmana sahip değil oksijen sensoru sadece zaman içinde çevresi kurum bağlayan bir meteryalden oluşmakta.
Burdaki kurumların temizliği yapılarak sensorun kullanılmasına devam ediliyor.

şu sensorun nasıl bozuldugunu nasıl bir arıza yaptığını açıklarsan arkadaşlarda ogrenmiş olur.
her tekleyen araca her geç çalışan araca oksijen sensoru değiştirmelisin gibi tavsiyelerde bulunman nekadar dogru aklı selim insanlar zaten anlıacaktır.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
modeline bakarak aracın 100.000 km yi geçtiğini düşünüyorum, sıcak su müşürünü tech2 ile kontrol etmek hem kolay hemde maliyetsiz bişeydir, onu yaptıktan sonra sorun görünmezse verdiğiniz diğer bilgiye de dayanarak oksijen sensörünün değişmesi gerektiğini söyleyebilirim. fazla yakıt ve dengesiz çalışma, ısınınca sorunun azalması yada yok olması gibi... tabi bunu bujilerin ve bobinin kontrol edildiğini ve sorunsuz olduğunu varsayarak söylüyorum...

senin ne derdin var çözemedim ama daha fazla seninle muhatap olmak istemiyorum, sana cevap yazarak muhatap olmayacağım artık, son olarak şunu söylemek istiyorum, önce oku yazılanları ve becerebilirsen anlamaya çalış, yukarıda gayet açık ve net olarak yazmışım,,, her koşulda değil bazı şartları sağlayan araçların değiştirmesi gerekir hatta şarttır, aynen fren hidroliği gibi aynen direksiyon hidroliği gibi aynen şanzıman yağı gibi bu sensörün de bir ömrü var... ayrıca biraz araştır ve oksijen sensörünün sadece kirlenmediğini ve bozulabildiğini de öğren, boş boş konuşma burda bozulmaz falan diye,,, foruma 6 ayda bir girip onda da bana bulaşıyorsun ama sıkıldım senden, kolay gelsin.......

istasyon29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir arızadan dolayı bukadar cabuk pes etme ugras arastırki sorunun kaynagına ulas.. Bence bir servise git. Ve deki arkadas elinde sıfır oksijen sensorun varmı de ve getirt. taktır aracına bak. duzeldimi evet se. mevcut oksijen sensorunu temizle oyle tak ve tekrar dene. duzelme oldumu. tmm bosuna 200 liran gitmesin..!