Sis farının olduğu kaplama kalkmış? (Piano Black mi?)

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. Aracım Zafira Tourer 2013 model. Sis Farının olduğu bir kısım var. Bugün farkettim. Siyah bir kaplama var. Ne yazık ki o kalkmış. Ya yıkamadan dolayı (tazyinkli su) kalkmış ya da o kısma bir sert çizim gelmiş. Elimle daha fazla kalkmasın diye fazlalıkları koparttım. İnce bir yapıştırma gibi birşey. Bu kısmı tamir etmemiz mümkün müdür? Komple kaldırıp kaplama yapabilirler sanırım ama komple kaldırmadan yapılabilecek bir uygulama vb. var mıdır? Bu işlerden pek anlayan biri değilim. Tavsiyelere göre hareket edeceğim.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bana vernik gibi geldi hocam. Malzeme plastikse tekrar boyatilabilir.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Derinlik çok fazla değilse işini iyi yapan bir boyacı orayı lokal olarak boyayabilir. Eğer parça plastikse sağ sol takım boyatmakta fayda var renk farkı olmaması için

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Bana vernik gibi geldi hocam. Malzeme plastikse tekrar boyatilabilir.
Vernik değil gibi sanki hocam. Soyuluyor. Yani siyah bir kaplama gibi soyuluyor. Vernik sanırım şeffaf renk olur diye düşünüyorum. Yanılıyor muyum?

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Derinlik çok fazla değilse işini iyi yapan bir boyacı orayı lokal olarak boyayabilir. Eğer parça plastikse sağ sol takım boyatmakta fayda var renk farkı olmaması için

Anladım hocam. Aslında ben daha da kalkmasın derdindeyim. Böyle de kalsa olur diyeceğim ama bu epey büyük oldu. Diğer tarafta da var bunun 1/4 oranında küçük bir şekilde. Bu parça boya mıdır bilmiyorum ama sanıyorum bu işi yapabilecek iyi bir usta bulmam pek mümkün olmayacak gibi. Elimde Turtle wax ın bir seti var. İçinde kalem gibi bir vernik tarzı bir sıvısı var. Acaba beyaz kağıt bant çekip o bölgeye uygulasam mı diyorum. Dediğim gibi pek de başarabileceğimi sanmıyorum.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Anladım hocam. Aslında ben daha da kalkmasın derdindeyim. Böyle de kalsa olur diyeceğim ama bu epey büyük oldu. Diğer tarafta da var bunun 1/4 oranında küçük bir şekilde. Bu parça boya mıdır bilmiyorum ama sanıyorum bu işi yapabilecek iyi bir usta bulmam pek mümkün olmayacak gibi. Elimde Turtle wax ın bir seti var. İçinde kalem gibi bir vernik tarzı bir sıvısı var. Acaba beyaz kağıt bant çekip o bölgeye uygulasam mı diyorum. Dediğim gibi pek de başarabileceğimi sanmıyorum.
Yapacağınıza güvenmiyorsanız ellememek en iyisi daha kötü olabilir. Muhtemelen taş vurmasından dolayı boya atmıştır

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Yapacağınıza güvenmiyorsanız ellememek en iyisi daha kötü olabilir. Muhtemelen taş vurmasından dolayı boya atmıştır

O zaman ben bu kısmı lokal olarak boyayabilecek bir usta bulsam iyi olacak sanırım. Acaba üzerinde iken boyama şansları varmı? Yani pek kolay çıkacak, çıktığında da yerine tam oturmayacak gibi bir parça gibi duruyor.