Servis Aksiyon Güncelleme 1.6 CDTI 136 bg Zafira Tourer

murad

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
Aracım 2014 Zafira tourer sanırım astar j ile aynı motor.My Opel e giriş yaptığımda aracınız için güncel aksiyon bulunmakta uyarısına istinaden randevu ayarlayıp güncelleme için girdik servise , sabah 9:30 teslim ettiğim aracı nasıl bir güncelleme ise akşam 16:30 civarı teslim ettiler. Yalnız olumsuz olarak aracımda yazılımdan sonra yakıt artışı gözlemlemekte ve vuruntulu çalışmaya ek daha önce olmayan depriyaja basınca kesilen şıkırtılı bir ses meydana geldi.Ayrıca oksijen sensörü arızası verebilir bilgisi verildi oda oldu.oksijen sensörü ücretsiz olarak değişecekler.Bu parça gelince değişecek ve yakıt olayı umarım düzelir.Güncelleme için servise
çağrılan arkadaşlar neleri güncelleştirmişlerdir, servis kendilerinde tam olarak bilmiyor ki cevap tatmin edici değil. Akıllı telefon gibi gelen güncelleme gibi diye geçiştirdiler.Verdikleri evrakdan anladığım sadece Addblue depo gösterge güncellemesi vardı, 1 haftadır parça bekliyorum motor arıza lambası yanıyor umarım problem çıkmaz servisin dediklerine göre çıkmazmış ??
Aracımda hiçbir problem yok iken güncelleme denince daha ii olacak düşüncesi ile girdim servise inanın şu an arbamdan soğudum pişmanım, oksijen sensörü gelip değiştiklerinde durumu paylaşırım inşaallah.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Aracinizda skintili bi durum yok ise guncelleme yaptirmayiniz. Bazi skintilar olusabiliyor

• Beğen
Tepkiler: murad

murad

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3. Defa gidip gelmeden sonra kesinlikle güncellemeden sonra başlayan eminim şıkırtılı ve vuruntulu sesin volat bilyesinden geldiği belirtildi. Şimdilik acelesi yok değişim için fakat değişirseniz ses ve vuruntulu çalışma kesilir bileğisin verildi.Bu Arada kesilir ümidi ile şanzıman yağı değişimi yaptırdım ses bariz şekilde kesildi ama hala var hava ların ısınmasına bağlıyorum umarım böyle devam eder. Kısacası güncelleme için servise giren pişman oluyor bir sıkıntı yoksa güncwllemeyede gerek tok güncellemeden önce saat gibi çalışıyordu motor çünkü.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

zamorano007

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Volant bilyasi deyip gecmeyin, volant bilyasi dagilirsa prüzdirek milinin ucunu bozar, buda volant bilyasini degistirsende prüzdirek mili tam yerine oturmaz bu sorunda ilk hareket aninda ses sallama titreme gibi nedenlere sebep olur

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: murad