şarj lambası yanıp sönüyor

psicomega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oTO ELEKTİRKÇİSİ KAYIŞI KONTROL ETTİ ÇOK GEVŞEK NEREDYSE YERİNDEN ÇIKACAK DEDİ ONU DEĞİŞTİR SORUN ÇÖZÜLÜR DEDİ SERVİSTE DEĞİŞTİRDİM FAKAT ŞARJ LAMBASI YİNE ARA RARA YANIP SÖNÜYOR. sERVİSTEKİ USTALAR ŞARJ DİNAMOSUNUN DİYOT VE KONJEKTÖRLERİNDEN OLDUĞUNU ISRARALA SÖYLÜYORLAR GALİBA HAFTASONU DİNAMOYU SÖKTÜRECEĞİM. dİNAMONUN YENİSİ 250 LİRA SERVİSTE(DELPHİ) , TAMİRİ NEKADAR OLUR ACABA, BU DİYOT VE KONJEKTÖR BİRLİKTEMİ AYRI AYRI MI SATILIR.
KISACA YENİSİMİ TAMİR Mİ KARAR VEREMİYORUM..

tamir ettir. 50 lira falan tutar kullandıkları parçaya bağlı.. cevabını bekliyorum yaptırınca yaz ne olduğunu benimkinde de bi sorun var sanırım sabahları çalıştırdığımda hafiften kızarıyo akü ışığı.

EvoEreN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ßazen tamırı sıfırına yakın oluyor..istersen sen dışardan parçayı alıp,servısdede taktırabılırsın..araştırmanı ßence sağlıklı ßişekılde yaparsan daha iyi olur...

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
şarj dinamosunun kömürleri bitik olabilir,aklınızda bulunsun kömürler 30-35 civarı hallolur

ÇAVDAROĞLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kayışı değiştirdikten sonra birkaç kez yanıp sönen lamba artık yanmıyor. C.tesi günü aracın şarjını ölçtürdüm normal çıktı. Heralde kayış değişimi ile dinamonun problemini biraz daha ötelemiş olduk.

kayaosgur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de aynı sorun vardı. akü lambası bazen yanıyor sönmüyor bazen hiç yanmıyordu. sarjını ölçtürdüm normal cıktı. bir hafta sonra tekrar yandı.dayanamadım söktürdüm. acılınca parcalamadan ortaya cıktı kömürlerden biri kırılmış temas sorunu varmış. kömürleri 3tl.+işçilik sorun cözüldü.. kontagı ilk actıgınızda akü lambası yanmıyor arac calışınca yanık kalıyorsa büyük olasılık kömürdendir demişti usta ucuz atlattım gec kalmadan baktırmanızı tavsiye ederim. şarjı komple yemeden.

kayaosgur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar konjektörü komple degiştirmek yerine sadece kömürlerini degiştirtin. konjektör 50tl civarı. kömürü 3tl.

ferhat00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aynı sorun bendede var şarz lambası pır pır yanıyo ve araç tekliyo bunlar birbirine bağlı olabilirmi acaba lütfen acil yardım