Şanzıman dağıttık...

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Merhaba değerli üyeler başlıkta' da belirttiğim üzere aracımın şanzımanını dağıttım nasıl becerdim bilemiyorum ama son zamanlarda vuruntular başlamıştı arada sırada otomatik şanzıman hatası veriyordu ve sonuç olarak şanzıman dağıldı. Şans eseri bulunduğum memlekette İranlı bir ustaya denk geldim ve arabayı yaptırdım. Yeni yaptırdığım için henüz ikinci kez yağını yenilemedim genel anlamda iyi ama yapan usta Mobil 1 yağ kullandı bu sebep yüzünden hem hafif bir vites geçişleri hissediyorum (her zaman değil) hemde yağ özelliğini çok iyi veremiyor çabuk ısınıyor. Başımdan geçen olayı sizler ile paylaşmak istedim. Hayırlı forumlar.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Şahin hocam geçmiş olsun, peki bu vuruntular başladığında yağ değişimi veya başka bir işlem yaptınızmı. Sonuçta birdenbire oluşabilecek bir problem değil diye düşünüyorum. Şanzımanın içi ne durumdaydı, sorunlu parçalar vs biraz daha detay verirmisiniz.

• Beğen
Tepkiler: SahinUcar8186

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Şahin hocam geçmiş olsun, peki bu vuruntular başladığında yağ değişimi veya başka bir işlem yaptınızmı. Sonuçta birdenbire oluşabilecek bir problem değil diye düşünüyorum. Şanzımanın içi ne durumdaydı, sorunlu parçalar vs biraz daha detay verirmisiniz.
Yağ değişimi yaptım içinden plastik bir kelepçe çıktı kırılmış halde. Yağ değişince vuruntuları hissetmez olmuştum hatta hiç arıza da vermiyordu fakat tam yolda giderken D birden boşa düştü ve sadece 1, 2, N, R, P çalıştı o an D ve 3 yoktu.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Anladım, çok geçmiş olsun. İnş bu saatten sonra problem çıkartmaz.

• Beğen

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Merhaba değerli üyeler başlıkta' da belirttiğim üzere aracımın şanzımanını dağıttım nasıl becerdim bilemiyorum ama son zamanlarda vuruntular başlamıştı arada sırada otomatik şanzıman hatası veriyordu ve sonuç olarak şanzıman dağıldı. Şans eseri bulunduğum memlekette İranlı bir ustaya denk geldim ve arabayı yaptırdım. Yeni yaptırdığım için henüz ikinci kez yağını yenilemedim genel anlamda iyi ama yapan usta Mobil 1 yağ kullandı bu sebep yüzünden hem hafif bir vites geçişleri hissediyorum (her zaman değil) hemde yağ özelliğini çok iyi veremiyor çabuk ısınıyor. Başımdan geçen olayı sizler ile paylaşmak istedim. Hayırlı forumlar.
Çok geçmiş olsun.

• Beğen

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Çok geçmiş olsun. Eğer düzgün yapıldıysa bir bu kadar daha kafanız rahat olur..

• Beğen

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun.

• Beğen

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Herkesten ALLAH razı olsun şimdilik pek bir şey görünmüyor hem de eski tortulu, yapıldıktan sonra koyulan yağ değişmediği halde daha 500 km oldu yaptıralı inşallah bir şey çıkarmaz.