Sabah Tamponda Bulduğum Çizik

Mete34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sabah Tamponda Bulduğum Çizik

Geçmiş olsun . kapalı size özel garajınız yada bahçe gibi bir park yerınız yoksa boyle durumların basınıza gelmesı cok normal . cunku arac kullanan ınsanlar ve ınsan olmayan canlılar mevcut .

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

metlife link' Alıntı:
֜stad işin ilginç tarafı şu ki;  aracın içinde dirsek dayamanın hemen önündeki raylı saklama gözünün hemen üstünde nazar boncuğum dururdu hep. Dün yıkmacıya verdim ve ne yaptıysa artık aracı aldığımda kaybolmuştu. temizlerken çıkarmış bi kenara koymuş heralde. bugüne kadar hiç araçtan çıkarmamıştım fakat süs diye koyuyordum inandığımdan değildi açıkçası. Fakat nazar boncuğunun kaybolmasıyla araca bunun gelmesini ben de başka türlü izah edemeyeceğim :) Artık inanıyorum ben de. şaka gibi resmen.
...

Tanıdığım bir Din Kültürü dersi öğretmeni aracımdaki nazarlığı görünce boş yere taktığımı, nazarı engellediğini düşünmem halinde bunun batıl bir inanç sınıfına girebileceğini söyledi. Ben de ona ''Nazar boncuğu nazarı engellemez (bana göre) sadece gören kişinin aklına NAZAR kavramını getirir ve Maaşallah demesine vesile olur'' dedim. Hiç bu açıdan bakmadığını ve haklı olabileceğimi söyledi :)

Ben de nazara çok inanırım,  bariz örnekler yaşadım ve her seferinde hatırlatmaya çalışırım...

Bu arada konu sahibi arkadaşa geçmiş olsun, Allah beterinden korusun, belki de daha kötü bir olaya engel olmuştur içinizi ferah tutun...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Tanıdığım bir Din Kültürü dersi öğretmeni aracımdaki nazarlığı görünce boş yere taktığımı, nazarı engellediğini düşünmem halinde bunun batıl bir inanç sınıfına girebileceğini söyledi. Ben de ona ''Nazar boncuğu nazarı engellemez (bana göre) sadece gören kişinin aklına NAZAR kavramını getirir ve Maaşallah demesine vesile olur'' dedim. Hiç bu açıdan bakmadığını ve haklı olabileceğimi söyledi :)

Ben de nazara çok inanırım,  bariz örnekler yaşadım ve her seferinde hatırlatmaya çalışırım...

Bu arada konu sahibi arkadaşa geçmiş olsun, Allah beterinden korusun, belki de daha kötü bir olaya engel olmuştur içinizi ferah tutun...

Felak ve Nas surelerinde kıskanç kişilerin şerrinden korunmaktan söz edilmiştir, Peygamber efendimizin de hadislerinde yeralır.

Bunların yanısıra tecrübeyle de yaşayıp görünce.. Ama en iyisi hakikaten "her şerde bir hayır vardır" demektir bence.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Felak ve Nas surelerinde kıskanç kişilerin şerrinden korunmaktan söz edilmiştir, Peygamber efendimizin de hadislerinde yeralır.

Bunların yanısıra tecrübeyle de yaşayıp görünce.. Ama en iyisi hakikaten "her şerde bir hayır vardır" demektir bence.

Evet, ben de sürekli o sureleri okuyorum abi... Nazar gerçekten var olan bir şey ama nazar boncuğu hakkında bazı yanlış düşünceler var. Bizim anladığımız manada en iyi nazar boncuğu sürekli bu sureleri okumaktır aslında :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Evet, ben de sürekli o sureleri okuyorum abi... Nazar gerçekten var olan bir şey ama nazar boncuğu hakkında bazı yanlış düşünceler var. Bizim anladığımız manada en iyi nazar boncuğu sürekli bu sureleri okumaktır aslında :)

Evet, boncuk aslında süsten ibaret - maksadı bakışları üzerinde toplayarak başka noktalara nazar edilmesini engellemş olmak (:)

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de ne zaman arabayı yıkatıp cilalasam yağmur yağar. Ama kışın.  005hihih

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Ben de ne zaman arabayı yıkatıp cilalasam yağmur yağar. Ama kışın.  005hihih

O da birşey mi ben ne zaman arabaya binsem benzin biter. Yaz kış. (:)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Büyük nazar var o zaman. Okutalım senin arabay ı   :-\

Evet 6 ileri otomatik nazarım var arabada. (:)

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Boyle ufak tefek seyler bıle çok canını sıkıyor ınsanın,sızı ıyı anlıyyorum.
Allah beterınden korusun..