Rölantideyken çıkan ses

vivid

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün dışarıdan gelip aracı park ettim sonra 2 dk rölanti de bekletirken motordan kısık sesli sanki uzakta elektrikli süpürge çalışıyormuş gibi bir ses geldi. Bu nedir acaba bilen yaşayan var mı  questionnn Geçmesini bekledim geçmedi bende kapatıp çıktım.

Araç 1.4T bu arada

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Rölantideyken çıkan ses

Motoru soğutmak adına fan devreye girmiştir belirli bir süre sonra susmuştur.

vivid

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arabayı kapattıktan sonra sustu yani motorla birlikte sustu fan değildi sanırım

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sn.Drwaverunner,

Bu ses, benim hep anlatmaya çalışdığım ses.Doğal olarak herkes farklı farklı tanımlıyor, ancak ses aynı ses.Umuyorum bir hafta sonu yapacağımızı servis buluşmasında bunu irdeleyebileceğiz special_Yeah

Ozan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hergün daha farklı bir sesle karşılaşıyoruz yakında araçları yanyana koyduğumuzda Astra senfoni orkestrası oluşturabileceğiz bence torbalıdan bi tane opel mühendisi kaçıralım tüm sesleri bulup düzeltene kadar mercimek çorbası ve makarnayla besleyelim :) NOT: CİDDİYİM...

vivid

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bi de arabanın önüne gittiğimde dizel araba gibi çalışıyor :D yandan bi sıkıntı yok da önden biraz gürültülü tır tır tır.

E

esadsari

Bilgi Girilmemiş

ya bu sesle ilgili bende şikayetçiydim de şu anda araç 1150 kmde o sesi dün özellikle takip ettim gelmedi bu neyle alakalı anlamadım ama bidaha gelmeye başlarsa bi servise uğrarım motor enteresan bir şekilde sessizleşti kmyle alakası varmı yokmu bilmiyorum ama ses dü hiç kulağıma gelmedi bu günde biraz yolum var dinleme fırsatım olacak bakayım bu gün ne olacak.

keşke böyle süprizler yaşamasak ama yinede sağlık olsun diyorum aracımı seviyorum :)

yattara69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaslar aynisida bende oluyor.
Turbo bozuldu ekim-2010 Opel Astra J 1.4 T 120 pk. Opel 60% karsiladi 40% ben odedim € 505,00 euro.
Araba seyir halinde  arkadasin dedigi gib elektrikli supurge gibi bir ses cikariyor....
Opel'e goturdum adamlar birsey anlamadi....