Partikül Filtresi Dolu Sürmeye Devam Ediniz (Zorunlu) Hatası

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Oqo2Xz.jpg

Aracımızın bilgi ekranında "Partikül filtresi dolu. Sürmeye devam ediniz" şeklinde bir hata gördüğünüzde paniklemenize gerek yok. Aracınızı düşük devirlerde kullandığınız için egsoz içinde bulunan partikül filtresi yeterli sıcaklık oluşmadığı partiküllerle dolmuştur. Sorunun çözümü için aracınızı 15-20 dakika 3000 devir civarında kullanmanız yeterli olacaktır. Bu sayede egsoz ısınacak partikül filtresinde bulunan küçük partiküller yanarak egsozdan atılacaktır.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: tutankamon

önderalp

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Selamün aleyküm tekrar hayrlı bayramlar dilerim .daha önce partikül iptal edip birkaç hafta sonra çıkma bulup eski haline cevirtmistim yani tekrar aktif edilmişti daha sonrasında birkaç gün sonra bu uyarıyı almıştım diğer uyarilardan farkı sürmeye devam edin zorunlu ibaresi var.tekrar ustaya geri gittim ve yazılımda sorun olduğunu söylediler ve duzelttiler yaklaşık iki aydır bu şekilde uyarı falan almadım ancak bugün yine aynı uyariyi aldım daha Mars'a basmadan kontağı açar açmaz bu uyarı geliyor (partikül iptali yapmadan önce böyle bir uyarı almiyordum sadce tıkandığı için araç içersine eksoz kokusu geliyordu iptal edip sonra tekrar çıkma yakana kada böyle bir sorun vardı ayrıca partikül gayet temiz durumda egr manifold vs temiz durumda.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun, aracınızı bir süre yüksek devirde kullanarak uyarının kaybolmasını sağlabilirsiniz.

önderalp

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kullandım söndü 5 dakika sonra tekrar yandı .dediğim gibi daha önce yanmiyordu sadce sıcak havayı açınca içeri egzos kokusu geliyordu baktığımda turbo geri basiyodu ama partikül uyarısı yoktu usta partikülden dedi baktı partikül temizlenecek durumda değil ya iptal yada değişim şart dedi iptal ettik sorun düzeldi sonra içime sinmedi çıkma temiz bir partikül bulduk aynı usta taktı ve yola çıktım iki gün geçmedi partikül uyarısını aldım ve yüksek devirde kullandım yaklaşık yirmi dakika 3000 bin devr söndü ama beş dakika sonra tekrar yandı sönmedi ustaya tekrar götürdüm yazılımda eksik olmuş dedi düzeltti sorun düzeldi yaklaşık iki ay sonra tekrar aynı uyarıyı aldım ne kadar yüksek devir kullansam sonmuyor

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda da bu uyarıyı görüyorum gördükten sonra 15-20 dk 3000 devir civarında kullanıyorum ve uyarı kayboluyor.