P0560 Arızası(çıldırtan arıza)

barakudasamet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhabalar.2004 model 1.4 easytronic. P0560 kodu arızası veriyor ve araç ilk marşta çalışmıyor. İkinci veya üçüncü marşta anca çalışıyor. Çalıştıktan sonra hiç bir sıkıntısı yok. "Sistem voltaj arızası,gevşek pin veya bağlantı" diyor ama Akü değişti,Benzin pompası değişti,Yakıt rölesi değişti,Alternatör durumuna bakıldı. Başına gelen arkadaşlar Allah rızası için yardımcı olun, inat ettim çözmem lazım acilen.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Arabanın tüm motor bölmesi elektrik soketlerini çıkar temizle tak güç hattı üzerinde daha çok dur alternatör akü bağlantısı soketleri iyice temizle

• Beğen
Tepkiler: barakudasamet

barakudasamet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arabanın tüm motor bölmesi elektrik soketlerini çıkar temizle tak güç hattı üzerinde daha çok dur alternatör akü bağlantısı soketleri iyice temizle
Motor külbütör kapağından yağ terlemesi yapmıştı ve aşağılara doğru yağlanma sirayet etmişti. Külbütör kapağının arasındaki basit contayı yenisi ile değiştirdim.İşte o günden sonra araç yavaş yavaş tek marşta almamaya başladı. Büyük ihtimal soketlere yağ sızdı. Oto elektrikçiye mi gitmem gerek bunun için?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Motor külbütör kapağından yağ terlemesi yapmıştı ve aşağılara doğru yağlanma sirayet etmişti. Külbütör kapağının arasındaki basit contayı yenisi ile değiştirdim.İşte o günden sonra araç yavaş yavaş tek marşta almamaya başladı. Büyük ihtimal soketlere yağ sızdı. Oto elektrikçiye mi gitmem gerek bunun için?
Elinden gelirse sen kendin yap çünkü uğraşmazlar bilmeyen biride oynarsa o arabadan soğursun senin muhtemel sorun kablolarda elektrik tam geçmiyor

barakudasamet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Elinden gelirse sen kendin yap çünkü uğraşmazlar bilmeyen biride oynarsa o arabadan soğursun senin muhtemel sorun kablolarda elektrik tam geçmiyor
Yağ terlemesinden sonra bu duruma geldiği için ben de aynı kanaatteyim.Bir kaç arkadaşa göstereceğim aynen bu şekilde anlatacağım. Gerçekten inat ettim,aracımı seviyorum uğraşacağım.