Opel vectra c elegance 2004 benzin pompası

kafayıyicem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamün aleyküm öncelikle herkese iyi günler dilerim.
Yaklaşık 2 yıl önce aldığımız 2004 vectra c elegance aracımız beni delirtecek.
Araç benzin pompası yakıyor.Role takarsak yakmaz dediler taktık yine yakıyor.
Pompa şuanda arızalı araç çalışmadığı zaman pompaya vurup çalıştırıyoruz delirmek üzereyim.
Başına böyle bir şey gelen yada buna benzer bir şey duyan varsa bilgilerinizden faydalanmak isterim.
Araçtan soğudum pompayı 3 kez değiştirdik.Her seferinde aynı şey oluyor.
Herkese arızasız günler dilerim.

moarrriankato

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
hocam, arabanın benzinini çeyrek depodan aşağı düşürmeyin. eğer çeyrek depodan aşağı düşürürseniz benzin pompası boşta kalıyor ve ısınınca yanıyor.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her değişimde orjinal bosch kullandınızmı marka olarak?
Sürekli deponun 3 te 1 i benzin bulunduruyotmuydunuz depoda?
Herbiri bozuk yan sanayi pompa olduğu için arıza vermiş olabilir basınçları uygun değil çünkü marş uzatır hiçbişey olmasa.
Orjinal parça düzgün işçilik ve yeterli benzin bulundurarl yakacağını zannetmiyorum tabi pompa sökülüp takılırken soket ve kablolarına zarar verilmediyse
Röle takarak arızanın oluşumunu ertelersiniz sadece çünkü yanlış bişey var.
Son olarak orinal bosch pompa (120tl civarı) kullanın düzgğnce taksınlar benzin de doldurun yeteri kadar ve pompa değişirken mutlaka ama mutlaka benzin filtresini değiştirsinler 15 tl civarında fiyatı var filtre aşırı tıkalıysa pompayı erken bozabilir.geçmiş olsun

E6653 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kafayıyicem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pompanın markası bosch işçilikle beraber 140 tl civarı bir para verdim filtre değişmedi.
Pompa yanmasın diye önüne role taktırdık yine yandı buna anlam veremiyorum. Hadi yandı pompaya vurunca neden çalışıyor bunu çözemiyorum bi fikriniz var mı

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pompa arızalı çünkü.içindeki elekrtik motoru ilk marş sırasında dönmüyor arızadan dolayı temas edemiyor.siz vurunca sarsıntı nedeniyle temas gerçekleşip motor çalışıyor ve çalıştıktan sonra durmuyor ama önemli olan her zaman çalışması

E6653 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi