Opel Vectra C çekiş düşmesi gaz yememe sorunu

Salihekici

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arabam da gaz yememe ve çekiş düşmesi oluştu hata kodu yazmaktadır hata kodu neyi temsil etmektedir ?

Ekli dosyalar

• EBA57492-DE85-461A-A7FF-895A475C47AC.jpeg
    EBA57492-DE85-461A-A7FF-895A475C47AC.jpeg
    361.5 KB · Görüntüleme: 9

Furkanbulus

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
hata kodu nedir

cankaan_x

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

onderru

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
opelci kardeşim Opel orijinal GM veya Bosch da olabilir. aracına ne alırsan bu iki markadan şaşma. ayrıca sensörün soketine de bak tam oturmamış tozlu kirli vs ise de bu hata kodu verebilir. parça da alacaksan kendin al arabayı tamirci de de bırakıp gitme yanında dur. elektronik bilgi aktarıyor tüm soketler. soket temizlerse motorcu muhakkak yağsız kontak spreyi ile az sıkıp temizlet ve imkan olduğunca kurumasını bekle. malının yanında dur. benim de maf sensörü soketini tamirci aşırı sıvı ile temizlemiş. araç 2000 devri geçmiyordu. bir de soketi tam oturtmamis tahminimce. yağ ve su kaçağı için motorcuya giden araba tamirden çıkınca gitmiyordu. Çekici tanıdık vs derken başka yerde adam 900 TL işçilik almış. yaptığı tek şey az önce öğrendim sadece soketi yerine tam oturtmuş veya 50 TL'ye soket almış. arabanın bir yerini yapmadan başka yerine maalesef daha büyük zarar veriyor tamirciler.

onderru

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
map sensörü emme manifolt civarında olur. nasıl temizlenir bilmiyorum ama mümkün olduğunca kuru temizleme çalış. hava ile.olmadi yağsız kontak spreyi. kesinlikle balata spreyi falan sıktır ma