Opel Gaz Pedalı Arızası P1120

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bu arızayı alınca:
Araba üzerinde anahtar olan arıza lambası yanar
P1120 arıza kodu cıkar
Arabaya ilk başta yakıt alın yakıt çok az kalmış olabilir az yakıt bu hataya sebep olabiliyor ve opcomla bir kaç defa arıza kaydında yakıt az uyarısı diye arıza kayıt etmişti
Gaz yememe isteksizleşme
Araba belirli devirlerin zerine cıkamaz
Silkelemeye başlar
Sigorta kutusunu temizleyin bu paylaşımım oldu o çözüm olmayınca bu durumu yapıyorsunuz
Gaz pedalını söküp temizleyin
Bu beyin arızası değildir beyin arızası derse yaptırmayın ilk başta bunları deneyin sonrasında pedal değişimi istenir yaptırmayın temizlik yapın
kontak temizliyi ile pamukla temizleme yapın
1.jpg
pedalı yerindan söküp alın
2.jpg
bu kısımlara yağsız kontak temizleyici sıkıp pamuk ile iyice temizleyin
3.jpg
dikkatlice temizleyip fön makinesi ile kurulayın çok yakın tutmayın
Boğaz kelebeğininde temizlenmesi gerekli
FORUMDA BİR ARKADAŞIMIZ BÖYLE BİR SORUNLA KARŞILAŞMIŞ VE SORUNU ÇÖZÜLEMEMİŞTİ SİGORTA KUTUSU TEMİZLİĞİ SONRASINDA PEDAL TEMİZLİĞİ İLE SORUN ORTADAN KALKIYOR

• Beğen
Tepkiler: Hasip ve Hakan55

ovozsan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde tamda bu konuda dilim yandı. kısa bir süre sonra tekrarlıyor kurtuldum sanmayın. Pedalı anlattığınız gibi temizledim olmadı.
sigorta kutusunu elden geçirdik olmadı. en son bana da pedal değişecek dediler dediler gittim pedal aldım bir gün sonra yine aynı arızayı verdi.
bu iş için tek çözüm beyin tamiri. bostancı oto sanayide güvenilir bir usta buldum 1.5 saatte beyni söktü hatayı giderdi geri taktı o gunden sonra araçta hiç bir problem kalmadı. varsa elektriksel başka kronik arızalar bu beyin tamirinden sonra ortadan kalkıyor ilk başta bende tereddüt etmiştim ama gerçekten işe yarıyormuş.

Astra H 1.3 cdti manuel vites aracın gaz pedalı lazım olursa bende orjinal gm marka var elimde kaldı isteyene uygun fiyata verebilirim.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Beyinle ilgili paylaşımımda var bakabilirsiniz geçmiş olsun masrafınız ne oldu

ovozsan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akrabamın çalıştığı yerde ustaya yaptırdım normalde 400-500 civarı tamir ediyorlar. 300 tl ye yaptırmıştım. Hatta garantili iş yapıyordu usta.

P003A - TURBOŞARJ / SÜPERŞARJ YÜKSELTME KONTROLÜ A POZISYON ÖĞRENME SINIRINI AŞTI bu arıza ile ilgili bilginiz var mı ?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bu arızayla karşılaşmadım ama siz isterseniz bir bakın paylaşımım var idi