Opel Crossland 1.2 benzinli otomatik yakma sorunu

selsah

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, aracı 2023 mart ayında aldım. Aracim ilk aldığım andan itibaren ister sehirici ister sehirdisi 8.6-8.8/100 arasi tüketimi olmaktadir Bakim için abc ankara opel servisine götürüp oradada kontrol ettirdim ve herhangi bir sorununun olmadığını ve bu değerlerin normal olduğunu belirttiler. Ben aracı ivmeli kullanan biri değilim, aracı bilen ve kullananların değerli yorumlarını bekliyorum.

cenkgs

Kayıtlı Kullanıcı
67-Zonguldak
Siteyi ziyaret et
İlk 1000 1500 km boyunca ortalamada fazladan 1 - 1.5 litre yakıyor. Sonra düşüyor. Ben 2023 Corsa kullanıyorum. Sizinkinden farkli olarak bende 8 ileri şanzıman var.

Yol bilgisayarındaki ortalama hız değeri önemli. Ben şehir içinde 22 kmh gibi çok düşük bir ortalama hızlarda sürmek zorunda kalıyorum. Bu haliyle 8.5 litre yakıyor. 30 kmh ortalama hıza çıkarsam 6.5 6.8 falan yakıyor.

Kısa mesafe + düşük ortalama hız ile sürerseniz 8 litreden aşağı inmez diyebilirim. Sizin araciniz kaç bin km'ye geldi bilemiyorum ama benim aracımı aldıktan 1500 km sonra tüketimi ortalamada 1 - 1.5 litre düştü.

selsah

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
İlk 1000 1500 km boyunca ortalamada fazladan 1 - 1.5 litre yakıyor. Sonra düşüyor. Ben 2023 Corsa kullanıyorum. Sizinkinden farkli olarak bende 8 ileri şanzıman var.

Yol bilgisayarındaki ortalama hız değeri önemli. Ben şehir içinde 22 kmh gibi çok düşük bir ortalama hızlarda sürmek zorunda kalıyorum. Bu haliyle 8.5 litre yakıyor. 30 kmh ortalama hıza çıkarsam 6.5 6.8 falan yakıyor.

Kısa mesafe + düşük ortalama hız ile sürerseniz 8 litreden aşağı inmez diyebilirim. Sizin araciniz kaç bin km'ye geldi bilemiyorum ama benim aracımı aldıktan 1500 km sonra tüketimi ortalamada 1 - 1.5 litre düştü.
Aracim şu an 15000 km civarı ve aldığım zamandan beri tüketim degerlerinde çok az değişiklik oldu. Bu şekilde olacaksa ya satmayı veya tüp taktirmayi düşünüyorum.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Fabrika verilerine göre Yakıt tüketim 6.3 lt / 6.5 lt görünüyor...Bu veriler trafik ve trafik ışığı olmayan düz arazilerde elde ediliyor...Bencede sizin değerleriniz normal...Tüp taktırarak bu değerleri lpg fiyat farkı ile kapatabilirsiniz...Ama ben olsam taktırmam o ayrı konu...