Opel corsa d

Sindomam

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Cümleten Selamun Aleyküm, 2013 model opel corsa araca sahibim, bildiğiniz üzere donanım olarak rakiplerine göre biraz zayıf kalıyor, en basit eklentiler mevcut değil. Benim ilgilendiğim Tis2000 gibi aracın elektrik şemasını detaylı şekilde gösteren alternatif bir program var mıdır ? Yok ise bu Tis2000 programı 2013 model için gerek duyduğum elektrik tesisat şemasını barındırır mı barındırır ise nasıl bulabilirim bu yazılımı, OPC de var olan donanımları eklemek istiyorum bunu yaparkende alalade değilde var olan fabrika şartlarında uygun kablo ve uygun hat üstünden yapmak istiyorum. Konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sindomam

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Bilgisi olan hiç kimse yokmu ?

BURGAZLI

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Global Tis programı ile istediğin devre şemasını çıkartıp arabana uygulayabilirsin ama burada programdan daha öneme sahip bir iki şey var oda BCM eğer araban üzerindeki BCM yapmak istediğin işlemlerin tümüne uyumlu değilse yapamazsın misalen arabandaki BCM auto Far yağmur sensörü yada Afl far gibi sistemleri desteklemiyorsa malesef yapman birşey ifade etmeyecektir birde istediğin malzemeyi temin etme gibi bir durum var Afl far yapmak istedin orjinalinde yani OPC'deki gibi dönerken farda senin döndüğün tarafa doğru dönmesi lazım AFL far+ Afl müdülü+ Esp'li dreksiyon kolonu +ABS beyni (büyük olandan takılacak takınca SPS atılması lazım)şema ve kablolama ve tabikide bunları aktif edebilmek için ya Tech2 yada MDI lazım

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tis2000 yazılımında 2012 model olarak bakacaksınız. uygun olan donanımları temin ederek değiştirip hepsini takmak mümkün oluyor ancak parçaları bulup tek tek tesisat vs uğraşmak baya zaman harcamalısınız

BURGAZLI

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Tis2000 yazılımında 2012 model olarak bakacaksınız. uygun olan donanımları temin ederek değiştirip hepsini takmak mümkün oluyor ancak parçaları bulup tek tek tesisat vs uğraşmak baya zaman harcamalısınız
Aynen sana katılıyorum bence tesisatla uğraşmaktan ziyade en önemli kısmı parçalar. Türkiyede bulsan aşırı pahalı yurtdışından ebaydan falan çıkma bulsan almak ayrı dert getirtmeyi bir kenara koydum döviz yüksek 1,2 2012 essentiam var 2016'da hız sabitlemeye kafayı taktım servis olmaz dedi araştırdım tesisatını kontrol ettim direksiyon altı soketten bcm'ye kadar olan kablo tesisatta mevcut yani karoser uygun 2013 aktive'de ve 1,2 2014 enjoy aktive'de 13242460 parça numaralı BCM kullanılmış dedim 2014'te 1.2 benimkide neden olmasın 2017'de BCM buldum kodu yok hamlanmamış bir beyincide 6 ay yattı çözemedi sonra istanbulda başka bir ustada 6 aydan fazla yattı en son bu usta epromu okudum ama kodu hesaplatıcak usta yok olanda uğraşmıyor şaseden alalım dedi bcm'nin kodunu 200 liraya çıkarttırdık ama ben farkında olmadan arabama her türlü donanımı takıp aktif edebileceğim bir bcm almışım Hız sabitleme taktım bir arkadaşımın desteğiyle bilgisayarıma global tis kurduk hatta bu işleri nasıl yaparızı araştırmaya başladığımızda burada yönetimde olan @Nobran kardeşimle devamlı fikir alışverişi yapıyorduk o benden çok hızlı çıktı onun gazınada gelmedim dersem yalan olur zaten parça toparlamaya ondan sonra başladım tis falanda bahane oldu sis farı takmıştım orjinal tesisata çevirip aktif edicem Sırasıyla Rezistanslı yan aynalar auto far yağmur sensörü torpido aydınlatma kararan dikiz aynası gibi yapacağım şeyler var ama senin dediğin gibi parça tedariği azıcık zahmetli ve maliyetli 2019'da parça toparlamaya başladım allahtan yurtdışında yaşayan çalışan arkadaşlarım yada akrabalarımız varda bazı parçaları ebaydan alıp posta ile yolluyorlar kimisinide servisten yurtdışı temin olarak alıyorum.
@Nobran kardeşimin Corsa D kasaya eklediği ekipmanı şu anda herhalde 100000 TL harcasam toparlayamam

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Hasip

Sindomam

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Cevap yazanlara ayrı ayrı teşekkür ederim teknik alt yapım var zaman alacak eminim şasiden bcm ninde istediğim donanımlara uygun olduğunu biliyorum bu global TİS i nasıl bulabilirim link vs mevcut mudur ?

• Beğen
Tepkiler: Merivask