Opel corsa D baskı balata değişecek fikir verin arkadaşlar

mtn1543

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba opel corsa D 1.3 2007 5 ileri manuel aracım var. debriyajım biraz havada dedi usta. %70 ömrünü doldurdu. 2-3 ay sakin kullanırsan sorun çıkarmaz ama yaz bitmeden değiştir dedi. bende haliyle fiyat araştırdım .bunlar yeni sistem olduğu için yaylı falan dedi (pek anlamam bu tür şeylerdeN) işte baskı balata, volant 950 tl flan dedi. birde şöyle bi seçenek sundu bu yayı ters çeviriyoz dedi fiat palio bilmem neyi takıyoruz dedi . öylede 450 tl dedi. aynısı hiç bişey farketmiyor dedi. bende şimdi size soruyum hangisini tercih edeyim. 2 .seçeneği uygularsam aracın performansını düşürürmü. ? aracım 143000 de hala orjinal baskı balata ve volant mevcut. hiç değişmedi . bu aralar sıkıntı çıkarmaya başladı .? tavsiyelerinizi bekliyorum

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alman arabaları için alman parçasından balka parça pek tavsiye edilmez. Genelde kısa sürede bozulup ekstra masraf çıkardığı söyleniyor. Gerçi ustalar daha sağlıklı yorum yapacaktır.

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Volan da ses var mı?
Pedal da titreme var mı?

mtn1543

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Volan da ses var mı?
Pedal da titreme var mı?

yok hocam ne ses neden titreme . fakat arada 1.vitesde takılıyor debriyajı bırakıp bidaha basınca takılma geçiyor düzeliyor.ama ben yineden nolur nolmaz diye değiştireyim diyorum

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
yok hocam ne ses neden titreme . fakat arada 1.vitesde takılıyor debriyajı bırakıp bidaha basınca takılma geçiyor düzeliyor.ama ben yineden nolur nolmaz diye değiştireyim diyorum

Takılmayı merkez den yapabilir. Açılmışken hepsi kontrol edilir zaten.

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
143k çok ii bi rakam işçilik ücreti ne kadar istedi. ben yıllardır maslak opserden alıyorum parçaları istersen ordan bi fiyat al. ters çevirme işi yalan olur bence hiç o riske girme. ben kendi ustamdan 250 tl fiyat almıştım.

mtn1543

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
143k çok ii bi rakam işçilik ücreti ne kadar istedi. ben yıllardır maslak opserden alıyorum parçaları istersen ordan bi fiyat al. ters çevirme işi yalan olur bence hiç o riske girme. ben kendi ustamdan 250 tl fiyat almıştım.

320 tl dedi hocam .haklısınız riske girmeyeyim en iyisi orjinal