Opel Corsa B aracımda titreme

Volkanseyyan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba öncelikle bu mesajı okuyup yardımda bulunan herkese çok teşekkür ederim. 2000 model Opel Corsa b swing otomatik model arac sahibiyim. Aracımda sabah çalıştırma sırasın da benzine geçerken titreme ve stop etme sorunu yaşıyorum. Bu LPG takıldıktan sonra bu hata ortaya çıktı. Önce motor ustasına götürdüm aracın buji ve enjektörleri değişti ve boğaz kelebeği temizliği yapıldı lakin arıza geçmedi. Sorun LPG den dedi usta sonra LPG taktırdım yere götürdüm makinaya bağladı ve herşeyin normal olduğunu söyledi. Sonra tekrar motor ustasına götürdüm oda makinaya bağladı ve herşeyin normal olduğunu söyledi. Sonuç olarak aracımda herşey normal gözüküyor ama ben hala sorun yaşıyorum. Bu tarz bir sorun yaşayıp çözüm bulan ve bunu benimle paylaşacak kişinin duacısı olurum :)) ne yaptıysam kimse bir şey bulunamadı umarım burada yardımcı olacak birisi çıkar.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam benzine değilde LPG sistemine geçerken titreme yapıyordur olarak değerlendiriyorum. LPG ustaları araçların gaz ile çalışması için gereken minumum soğutma suyu sıcaklığını aşırı düşük tutuyorlar, bu nedenle motor içersine soğuk gaz gönderilmiş oluyor. Bu nedenle titremeler yapıyor olabilir... LPG malum gaz olduğu için aşırı soğuk halde bulunmaktadır, motor içersine gönderilmeden önce motorun soğutma suyu ile bu gaz ısıtılarak gazın faz değiştirmesi sağlanır... Eğer motor soğuksa soğutma suyuda soğuk olacağı için malesef bu tarz durumlar yaşanabiliyor... Ayrıca sabahları ilk çalıştırmada oluyor ve motor sıcakken bu sorun yaşanmıyorsa kesinlikle söylediğim problemdir...

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Evet aynen hasip üstadının dediği gibi ısıya bakılmalı ve tavsiyem lpg sigortasını çıkarın ve arka babadan lpgyi kapatın sonra 4 5 gün kullanın düzelecektir inşallah

Volkanseyyan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam benzine değilde LPG sistemine geçerken titreme yapıyordur olarak değerlendiriyorum. LPG ustaları araçların gaz ile çalışması için gereken minumum soğutma suyu sıcaklığını aşırı düşük tutuyorlar, bu nedenle motor içersine soğuk gaz gönderilmiş oluyor. Bu nedenle titremeler yapıyor olabilir... LPG malum gaz olduğu için aşırı soğuk halde bulunmaktadır, motor içersine gönderilmeden önce motorun soğutma suyu ile bu gaz ısıtılarak gazın faz değiştirmesi sağlanır... Eğer motor soğuksa soğutma suyuda soğuk olacağı için malesef bu tarz durumlar yaşanabiliyor... Ayrıca sabahları ilk çalıştırmada oluyor ve motor sıcakken bu sorun yaşanmıyorsa kesinlikle söylediğim problemdir...
Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Ben şimdi bu durumda tam olarak ne yapmalıyım. En son LPG kontrolüne gittiğimde sıcaklık değerlerini biraz yükselttiğini söyledi ama sonuç yine aynı sabah zorla çalışıyor ama gün içinde kolay kolay bir daha yapmıyor. Ustaya gittiğimde en anlaşılır bir dille ne söylesem bana yardımcı olur. Kusura bakmayın vaktinizi alıyoum sizinde.

Volkanseyyan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet aynen hasip üstadının dediği gibi ısıya bakılmalı ve tavsiyem lpg sigortasını çıkarın ve arka babadan lpgyi kapatın sonra 4 5 gün kullanın düzelecektir inşallah
Isıyı yükselttiğini söyledi olmadı başka bir ustaya götüreyim sonuç değişmedi çünkü.