Opel Astra J Airbag Yazısı

furkanesmer

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
İyi akşamlar forum üyeleri,

2013 model Opel Astra J Sport kasa aracım var. Aracı bu senenin Mart ayında almıştım. Aracın benden önceki iki sahibi de birbirinden titizmiş. (Bana söylenilene göre tabi) Aracın önceki sahipleri araçla ilgili tüm belgeleri saklamışlar ve klasör olarak bir arada tutmuşlar. Bu klasörün içinde araçın tüm yetkili servis faturalarından tutun da internetten alınan 5 liralık anahtarlıkın faturası bile mevcut. Bu bilgiler ve ekspertiz doğrultusunda aracı satın aldım.

Bugün bakımları için ustama götürdüğümde arabanın airbaglerinin patlamış olabileceğini söyledi. Gövde üstünde ki "Airbag" yazılardan dolayı bu şekilde bir yorumda bulundu. Rica etsem bu konudaki yorumlarınızı paylaşabilir misiniz? Sizinle resimleri paylaştım. Cumartesi günü tekrardan sadece airbag için ekspere götüreceğim ama bu durum canımı çok sıktı.

yolcu8b92cba0a7b3df52.jpg
sofora33277f6b0b8a3cf.jpg

Saygılarımla

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
İyi akşamlar forum üyeleri,

2013 model Opel Astra J Sport kasa aracım var. Aracı bu senenin Mart ayında almıştım. Aracın benden önceki iki sahibi de birbirinden titizmiş. (Bana söylenilene göre tabi) Aracın önceki sahipleri araçla ilgili tüm belgeleri saklamışlar ve klasör olarak bir arada tutmuşlar. Bu klasörün içinde araçın tüm yetkili servis faturalarından tutun da internetten alınan 5 liralık anahtarlıkın faturası bile mevcut. Bu bilgiler ve ekspertiz doğrultusunda aracı satın aldım.

Bugün bakımları için ustama götürdüğümde arabanın airbaglerinin patlamış olabileceğini söyledi. Gövde üstünde ki "Airbag" yazılardan dolayı bu şekilde bir yorumda bulundu. Rica etsem bu konudaki yorumlarınızı paylaşabilir misiniz? Sizinle resimleri paylaştım. Cumartesi günü tekrardan sadece airbag için ekspere götüreceğim ama bu durum canımı çok sıktı.

yolcu8b92cba0a7b3df52.jpg
sofora33277f6b0b8a3cf.jpg

Saygılarımla
Detaylı ekspertiz yaptırın isterseniz diyot lehimlemiş mi diye bir baksınlar. Ama elle bile zamanla bu çıkıntılı yazılar aşınır. Bu şekilde yprum bana göre çok doğru değil

• Beğen
Tepkiler: furkanesmer

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Direksiyondaki orjinal gibi duruyor ama torpidodaki açıkçası biraz şüpheli gibi(Yazı karakterleri farklı ve kabartma biraz zayıf gibi)...Tabi inşallah böyle birşey yoktur...Sonra uğraş dur...Can sıkıntısı....Şöyle yapabilirsiniz...Sağ kapı tarafındaki torpidonun yan tarafındaki parçayı torpido ile beraber sökün...Bu bölümden yapıştırma ve kesim şekillerine bakıp anlayabilme ihtimali yüksek...
Burada nasıl söküleceğine gösteren video var :

• Beğen
Tepkiler: furkanesmer

furkanesmer

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Direksiyondaki orjinal gibi duruyor ama torpidodaki açıkçası biraz şüpheli gibi(Yazı karakterleri farklı ve kabartma biraz zayıf gibi)...Tabi inşallah böyle birşey yoktur...Sonra uğraş dur...Can sıkıntısı....Şöyle yapabilirsiniz...Sağ kapı tarafındaki torpidonun yan tarafındaki parçayı torpido ile beraber sökün...Bu bölümden yapıştırma ve kesim şekillerine bakıp anlayabilme ihtimali yüksek...
Burada nasıl söküleceğine gösteren video var :
Detaylı ekspertiz yaptırın isterseniz diyot lehimlemiş mi diye bir baksınlar. Ama elle bile zamanla bu çıkıntılı yazılar aşınır. Bu şekilde yprum bana göre çok doğru değil

Merhaba tekrardan, bugün benim araçla aynı kasa (2013 J) iki araba daha buldum ve onlardan fotoğraf istedim. Yazılar birebir aynı benimkiyle. Bir sorun yok gibi ama yarın airbag ustasına götürüp ne olur ne olmaz diye bir kontrol ettireceğim. Umarım bir sorun yoktur. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Cemil

astra1905

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam astra j kasalarda airbag torpidonun sert olan kısmında yukarı taraftan patlıyor ve o kısım tamir yapılıyor. Yani araçta airbag patlasa bile torpidoda airbag yazısının olduğu kısım kaplanmıyor. Daha önce airbagleri açılmış ve torpidosu kaplanmış bir astra j inceleme fırsatım olmuştu. İnternetten de teyit ettim astra j lerde durum dediğim gibi. Direksiyon airbagi de normal gibi. Ama içiniz rahat etsin istiyorsanız yaşadığınız yerde tarcanlar varsa tarcanlara yoksa servise götürün kontrol etsinler.