Opel Astra H Motor altından su kaçırma

ruhuozguradam

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Direk hızlıca konuyu anlatmak istiyorum. Aracı (Opel Astra H 2005i6 enjoy) yeni kaldım ve benden önce ki sahibi Aracın 10.000 bakımlarına 1.000 km olduğunu söyledi bu yüzden bayramdan sonrasına bıraktım daha rahat bir şekilde bakımını yaptırırım şeklinde düşündüm.
Aracı çalıştırıp azıcık ısıttıktan sonra bir yeri ziyaret ettim. Dönüş yolunda aracın birden hararet göstergesi yandı aracı hemen uygun yere park ettim azıcık kontrol ettikten sonra aracın suyunun kalmadığını farkettim ve hemen ılık bir su takviyesinde bulundum ardından tekrar çalıştırmak ve ısıyı azıcık düşürmesi için çalıştırdım ve bir anda araç alt taraftan tüm suyu verdi ve köşeye çekip bıraktım arabayı soruma gelirsek nasıl bir yol izleyebilirim nasıl ve ne kadar masraf çıkarır teşekkürler.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun Mustafa bey, muhtemelen su borularından birisi patlamış, yerinden çıkmış veya termostat su kaçırıyor gibi duruyor. Yüksek masraf çıkacağına inanmıyorum, ancak bu şekilde aracınıza binemezsiniz. Öncelikle göz ile kontrol ederek suyun nereden kaçtığını tespit etmelisiniz.

• Beğen
Tepkiler: Alfonso

ruhuozguradam

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun Mustafa bey, muhtemelen su borularından birisi patlamış, yerinden çıkmış veya termostat su kaçırıyor gibi duruyor. Yüksek masraf çıkacağına inanmıyorum, ancak bu şekilde aracınıza binemezsiniz. Öncelikle göz ile kontrol ederek suyun nereden kaçtığını tespit etmelisiniz.
Teşekkürler, motorun alt kısmından su attığını gördüm. Motorun alt kısmında su bıraktığını farkettim aracın konumu gereği detaylı bakamadım. Fakat acelem olduğundan ve bayramdan dolayı kapalığı olduğu için yerine bırakıp geldim pazartesi günü ilgileneceğim sadece etrafımdan duyduğum kadarıyla araç keçesi yandı, motor kırıldı vs diyince doğrusu korktum.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Etrafınızdakiler felaket tellallığı yapmışlar. İlk anda farkedip müdahale etmişsiniz zaten. Tekrardan geçmiş olsun.