OPEL ASTRA H HATA KODU

Mühendis1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımda p0501, p1700, p2103, p2106 arıza kodları çıkıyor. Hepsini araştırdım 501 hız sabitleyici arızası diyor ancak aracımda hız sabitleyici yok, 1700 de şanzımanla alakalı diyorlar ama hiç bir sıkıntı yaşamadım ancak stop lambası arızası olunca da çıkıyormuş galiba, 2103 ve 2106 da gaz kelebeğiyle alakalı arızalarmış karşılaşan var mı bu arızalarla önemli midir? Bazısı sildir tekrar çıkarsa baktır diyor siz ne önerirsiniz? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araclarimizda sensörlerden kaynaklı anlık arıza kayıtları oluşabiliyor. Kayıtları silip tekrar durumunda ciddiye almak yaygın bir eğilim. Kayıtları not alıp sildirebilir ve tekara ederse sebeplerini arastirabilirsiniz. Bazı ariza kodları birden fazla durumu işaret edebiliyor. Gecmis olsun.

Mühendis1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki deneyip sonuçları buradan paylaşırım teşekkür ederim

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bazen akü zayıflayınca böyle uyarılar da çıkabiliyor. Benim aklıma o geldi. Araçlarımızda çok fazla elektronik var ve hepsi aküye bağlı. Yakın zamanda kontrol ettirdiniz mi?

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Mühendis1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bazen akü zayıflayınca böyle uyarılar da çıkabiliyor. Benim aklıma o geldi. Araçlarımızda çok fazla elektronik var ve hepsi aküye bağlı. Yakın zamanda kontrol ettirdiniz mi?

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Kontrol ettirmedim uzun zamandır bir baktırayım ona da. Birde arka stop lambası uyarısı veriyor araç ışık yanıyor ama ekrana aracı her çalıştırdığımda uyarı geliyor ok'a basıp kapatıyorum.