Opel Astra H 2011 1.3cdtı mazot filtresi kaçağı

ogzhnwinchester

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar selam

Dün tüm gün boyunca arabadan yakıt kokusu geldi özellikler fanlardan. akşama doğru kaputu açtım baktım, yakıt filtresi üstü mazot olmuş aşağı damlamış. asfalta baktım geriye doğru ip gibi mazot olmuş geldiğim yerler. bugün pazar olduğu için bişeyde yapamıyorum.
arabanın performansında bir sorun farketmedim yada herhangi bir arızada vermedi. gün boyunca yakıt ibresinin de fazla azalma dikkatimi çekmişti.

Başından böyle bir olay geçen var mı? yada tavsiye verebilecek olan?
Teşekkürler.

oktay78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen benimde başima geldi elin anahtar tutuyorsa kendinde yapabilirsin takan iyi takamamıştı bende tekrar elden geçirdim mazot filtresin üstündemi idi altında mi idi unuttum sönsör takılan yerdende kaçırıyordu sökünce cift conta fark ettim yani biri fazla çıkarınça kesti bu sefer üst taraftadan kaçırmaya başladı üst tarafdada bi sipop gibi bişey vardı onu sıktım kesti

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence ihmal etme tamam mazot kolay tutuşmaz ama bu motorlar zaten yüksek sıcaklıkta çalışıyor o ısıyla dışardan ateşleyen bir şey oldumu ciddi sonuçları olur

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mazotu tutuşturabilen olursa hediye alalım :)

Üzerine sigara, kibrit de atsanız tutuşmaz. Sadece basınç altında ve sıkışmayla tutuşur.

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kışın traktör çalışmayınca üstübüye mazot döker yakardık çıkan dumanı hava deliğinden koklatırdık öyle çalıştırırdık